pepes

Vztahuje se amnestie, pokud nebyl včas nastoupen výkon trestu?

Dobrý den,

bratr byl odsouzen na 22 měsíců, ale nenastoupil před několika měsíci do výkonu trestu, jelikož nespáchal to, za co byl odsouzen. Vztahuje se na něj také amnestie, když nenastoupil do vězení? A pokud ano, tak jak se to dozví? Momentálně po něm pátrá policie (příkaz k dodání do výkonu trestu, nebo jak se to jmenuje). Bydliště má na úřadě, takže pošta nepřichází v úvahu.

Díky

Odpovědi
pusinka50

Až ho policie chytí, bude znovu souzen za to, že nenastoupil výkon trestu

sio

Tady najdete výklad amnestie
http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-pojmu/amnestie-z-1-1-2013-vyklad
Ovšem pokud nenastoupil, soud teprve proběhne, a toho se tedy amnestie netýká. Zda se týká jeho trestného činu, za který byl odsouzen, si musíte najít sama, uvedla jste málo informací

pepes

Jasně, ale jde o to, jak to bude teď. Jestli se mu promíjí tento trest? Popřípadě, jestli ho policie přestane hledat, nebo jak to vůbec bude. Já se soudy žádnou zkušenost nemám, takže vůbec netuším.