Zichy

Vztahuje se nemocenská i na víkend?

Pracuji v 15směnném provozu a pracuji od pondělí do pátku, klasické osmihodinovky. Mám nemocenskou a chtěl bych se zeptat, jestli můžu vycházet ven na vycházky o víkendech. Přes týden vycházky nemám dovoleny a nevím, jak to platí o víkendech, když víkendy nepracuji. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
kapka

Jenze pri nemoci mate placeny i vikend. Muj nazor je, ze nemate vychazky ani o vikendu.

Další odpovědi
Rommart

Nemáš li vystaveny přímo v Nemocenském lístku dobu vycházek, tak je jedno zdali je víkend či pracovní den, prostě ti nezbývá nic jiného než sedět poctivě doma ať je víkend či pracovní týden. A zkus pokud je to vzhledem k tvé nemoci možné při další návštěvě konzultovat se svým ošetřujícím lékařem jestli by povolil vzhledem k diagnóze vycházky, pokud se dozvíš že né. Máš smůlu a celou dobu pracovní neschopnosti se nesmíš vzdálit z bydliště. Jinak ti hrozí dost krutý postih, odebrání Nemocenských dávek atd.

ivzez

Léčebný režim je nutné dodržovat po celou dobu pracovní neschopnosti.
Pokud Vám lékař nepovolil vycházky, nemůžete na ně ani o víkendu.

A pozor:
Kontroly dodržování léčebného režimu chodí i o víkendech a svátcích.

Emefej

Pokud ti lékař vycházky nepovolil, platí i o víkendu.

anonym

Pokud máš povoleny vycházky i přes týden, proč bys nemohl chodit ven i o víkendu?
Vidno, že vycházky povolené nemáš. Takže nemůžeš.