MaXoXo

vzorec po výpočet procent v excelu denní navýšení

ahoj, chtěl bych vědět, jak si mohu udělat tabulku v excelu, která by mi zobrazovala denní nárůst o určité %
Každý den by to bylo stejné procento např. 5%
Představoval bych si to, aby byl napsaný počet dnu a u nich částka, která by se každý den navyšovala např. o 5% tedy Základ např. 1000 a 1den 1050 2den 1102 atd…
Jde mi o ten vzorec… jak to mám napsat děkuji…

Odpovědi
Alesh

Tak záleží jak si to představuješ, kam se mají vypisovat ty jednotlivé částky. Logické je asi udělat něco takového:

  • do buňky A1 napíšeš výchozí částku
  • do buňky pod (tj. A2) dáš vzorec: =A1*105%
  • buňku A2 rozkopíruješ směrem dolů (stačí zatáhnout za pravý dolní růžek)