MonkeyKing

Vyznáte se v kamerách? Jakou využili při tomto videu?

http://www.you­tube.com/watch?v=j-dL8QlYGvc&lis­t=UUcR4-YP9T7NdPvy3Vl­Tm5wg&index=28&fe­ature=plcp

Pokud nevíte, neznáte prostě nějakou, která má takto syté barvy? A ještě – používá se při takovém kamerování i mikrofon?
Doplňuji:
Layoutman: Mohl byste mi aspoň říct nějakou podobně dobrou, bez externího mikrofonu a levnou?

Odpovědi
anonym

Těžko říct, mohlo to být točený i na lepší zrcadlovku. Má to dobrý autofocus a barvy si upravíš ve střižně jako Sony Vegas, Avid či Adobe Premiere…
Doplňuji:
a mikrofón myslíš jako externí? Myslím, že na tohle ho nepotřebovali.

Fyzik

Ano, mohla to být zrcadlovka, podle míry rozostření pozadí (neboli hloubky ostrosti) to má velký čip, což zrcadlovky mají. Američani mají hodně rádi Canon, možná to byl Canon 650D, ale to se nedá zjistit.

Pěkné barvy jsou jednak dány kvalitou čipu (což zrcadlové foťáky mají), jednak, a to hlavně, SW úpravami, a to buďto přímo v kameře, nebo v počítači.

Mikrofon je dnes u dražších kamer zpravidla kvalitní, ale externí je vždy lepší.