význam sloveso sveřepě

co je to za sloveso sveřepě?

Odpovědi
DM

Sveřepý = surový, divoký, krutý (např. sveřepá rostlina, sveřepý protivník).
Dle etymologických slovníků je původní význam slova sveřepý „divoce rostoucí, sám od sebe se uchycující“. Jedná se o složeninu sve- (svůj) a řep (zachycovat).

Zdroj: http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/vyz­nam-slov-sverepy-zavile

Lencis

V přeneseném slova smyslu se dnes používá toto slovo jako synonymum pro slova neodbytně, tvrdohlavě, neústupně či ve významu „zuby nehty“, „za každou cenu“ " jít si tvrdě za svým cílem" mimo jiné stejně jako ta rostlina která divoce roste 😉

Dandi

Dá se říci, že se jedná o „tvrdohlavě, přes mrtvoly, za každou cenu“ a podobně.

Attack-design

stůj co stůj