Europa

Musím jít na školní akci?

Naše škola pořádá akci, které se podle učitelů musí každý účastnit. Ale akce je mimo školní rozvrh (přesněji čtvrtek od 6 hodin večer). Je moje povinnost tam chodit?
Doplňuji:
Žádnou přihlášku jsem neodevzdala…
Mají učitelé právo dát mi poznámku za to, že tam nepůjdu?

Nejlepší odpověď
www

Vše je uvedeno ve statusu školy.
I některé mimoškolní akce mohou být povinné.
Doplňuji:
Prostuduj si proto školní řád a rodiče ti mohou dát i mluvenku.

Další odpovědi
zzzzz

Toto je divná generace, pořád hledáte jen výmluvy a stěžujete si:-(((

Škola ty akce pořádá pro vaší zábavu, ale jak vidím, raději by sis dala písemku z matematiky.

Jít bys tam měla, pokud nepůjdeš uškodíš jen sama sobě, učitelé si dobře pamatují:-)

ManInBlack

Pokud jsi nepodepsala nějakou závaznou přihlášku tak určitě ne.

gecco

  1. prostuduj si Školní řád
  2. co ti brání se akce zúčastnit?
  3. učitelé mají právo ti za neúčast (v závislosti na Školním řádu a dalších podmínkách) i snížit známku z chování (jsou to nadřízení a jsou za tebe do značné míry zodpovědní, chovej se podle toho)

Jo, taky jsem se v mládí některých školních akcí (zejména politických – 1. máj, 7. listopad, 28. únor) neúčastnil, ale

  1. měl jsem omluvenku
  2. byl jsem si vědom (a i moji rodiče) možných následků (nemožnost dalšího studia, vyhazov rodičů z práce – – jaké následky, případně, hrozí tobě?)

Emefej

Pokud tato povinnost není zakotvena ve školním řádu, pak bych nechodil (ale ona určitě bude).

ivzez

Žáci jsou povinni se účastnit akcí, které škola
organizuje, ale existují určité výjimky, kdy škola
účast nařídit nemůže (záměrně nevypisuji).

Budeš-li mít na akci řádnou omluvenku,
měla by škola nepřítomnost omluvit
(bez poznámky za neúčast).

Napíšeš-li o jakou akci jde,
můžu případně napsat více.