Retko

Vyznam slova kapacita v techto vetach.

  1. IT oddělení musí mít dostatečnou kvalifikaci a kapacity na provoz a údržbu.
  2. Kapacita vyrovnich zdroju.

Diky

Odpovědi
Mapel

1. Věta
Je to široký komplex

  • počet lidí na zvládnutí problému
  • odpovídající programové vybavení
  • dostatečnou kapacotu pro zálohování dat
  • dostatečné množsvtí technického zažízení.

Když to zjednoduším, tak pro opavu – výměny žárovky potřebuji:
jednoho člověka, žárovku (a pokud mám instalováno 50 žárovek, tak 10ks do rezervy), žebřík, abych k ní dosáhl a pokud má lryt, tak šroubovák. To jsou ty kapacity

2. Věta
Moderní trend, který funguje ve vyspělých továrnách je:
Pro výrobu potřebuji mít dvě fungující linky.
Musí projít pravidelnou údržbou a tak potřebuji třetí linku. Dvě fungují a třetí je na údržbě.
Může dojít k poruše a já musím splnit plán, jinak budu penalizován. Mám proto čtvrtou záložní linku na kterou přejdu v případě poruchy.
Dostatečná kapacita mých výrobních zdrojů jsou 4 výrobní linky. A to je z jednoho provozu v Rakousku. Plně automatizovaný provoz 2 opraváři na pohotovosti. leží doma v případě poruchy musí v určitém čase spustit záložní linku a odstranit poruchu na vadné.