belfegor1234

vyznam slova

jaky je vyznam slova vetsinou…priklad ve vetsine pripadu…vetsi­nou atd

Nejlepší odpověď
annas

Většinou je příslovce = větším dílem, hlavně, ponejvíce.

Většina je podstatné jméno = větší část, větší díl z nějakého celku (opakem je . menšina).

Ve většině případů = ve větší části z nějakého. celku, tedy z jistého počtu případů.

Jinak v oblasti práva = kvalifikovaná většina – zákonem předepsaný počet hlasů nutný k usnesení.

Další odpovědi
Dochy

Vy nejste Čech? Většina = více (zpravidla výrazně) než polovina.