Teeny

Výživový poradce

Ahoj je mi 14. Mám nějaké ty kila navíc a chtěla bych se zeptat, jestli když půjdu za výživovým poradcem, jestli mi sestaví jídelníček. Kolik tak stojí sestavení jídelníčku? Předem mockrát děkuju za odpověd.
Doplňuji:
A ještě se chci zeptat jestli je možné se zbavit celulitidy… Na některých místech už se mi dost objevuje…

Nejlepší odpověď
iceT

Jistě sestaví za nemalý peníz.Myslím,že cena bude dle místa bydliště jiná,ani si nechají platit i jen za konzultaci.
http://ona.id­nes.cz/test-vyzivovych-poradcu-za-velke-penize-radi-spatne-f9q-/dieta.aspx?c=A100707­_201820_dieta_a­br

Děvčico,nebud líná;jsi mladá a hejbat se můžeš,tak začni lítat po venku,hodně pij čistou vodu,dopřej si ovoce a zeleninu,omez sladké a tučné a půjde to i bez poradců a vyhozených peněz.Za ušetřené penízky si za odměnu můžeš koupit něco pěkného na sebe.

Další odpovědi
briketka10

tu celulitidu máš kvůli sladkýmu :)
Doplňuji:
ta celulitida je fakt nadlouho
možná pomůže masírovat ten
povrch kůže až dočervena kup
si masážní kartáč a krém :)

EMgi

Výživový poradci jsou většinou dost drahý. Jez zdravě ( koukni na net, tam máš plno jídelníčků a typů jídel co bys měla jíst při redukci váhy) a začni běhat, to je na celulitidu i schazování kil to nejlepší :) ( vlastní zkušenost)

Teeny

a když už jí mám dá se jí nadobro zbavit? vím že se všude píše že je to nadlouho ale dá se to?

arygnoc

výživovému poradcovi je váš jedálniček fuk, hlavne, že mu zaplatíte.

základné pravidlá pre obmedzenie hmotnosti sú v hlave.
nestačí iba na pár dní upraviť jedálniček, je to boj na celý život, teda musíte zmeniť životný štýl.

vyvarovať sa najmä cukrov (biely cukor), nahradiť fruktózou – miesto sladkostí sladké ovocie.

vyvarovať sa AKEJKOĽVEK stravy z fast food – včítane hranolkov!

vyhýbať sa cestovinám, a to aj múčnikom, zákuskom.

rozhodne z denného menu vypustiť sladené nápoje (coca-cola a podobné jedy) a naučiť sa vychutnávať chuť horkej kávy, horkého čaju, maximálne sladiť medom (nie bielym cukrom, najradšej žiadnym cukrom), nesladených minerálok.

no a troška pohybu, netreba ani cvičiť, stačí miesto vozenia sa v autobuse (pár zastávok, nie z brna do prahy) ísť peši.

colu a hranolky si nechajte raz do roka – na narodeniny.
a týmto sa musíte riadiť celý život – inak sa zasa vrátite k baculke.

celulitída by mohla zmiznúť s úpravou postavy.

veľa šťastia.

Teeny

Tak vám děkuju moc. Už asi půl roku piju jenom neslazenou vodu a když si dám čaj tak jen bez cukru nebo i tu kávu občas.

Teeny

Děkuju. Cvičím. Každý den tak pul hodiny až hodinu. Ale bojím se toho že to nezvládnu něco shodit. Už jen proto, že neovládnu chut na sladké a to hlavně když příjdu ze školy. To jsem schopná toho spořádat dost a pak se za to mlátit do hlavy, jak jsem pitomá a že tímto způsobem to nepůjde..

arygnoc

cukor (sladké) je skutočne droga – prináša uspokojenie (vnímané mozgom i telom).
boj s jeho odriekaním je ťažký – skúste si niekoľkokrát ochutnať umelé sladidlo – je to odporne sladké, možno vás to znechutí.

pokiaľ bez sladkého nemôžete byť, jedzte sladké ovocie.
inej pomoci niet, sladkosti sú najväčší nepriateľ štíhlej (alebo neobéznej) postavy.

nezajdite ale do extrému – slané pukance (popcorn), chipsy, oriešky a podobné mlsy sú tiež kalorické bomby.

držím palce.

iceT

tak když máš chutě na sladké,kup si musli tyčku a je to.Jen na ně taky opatrně,zase tak zdravé nesjou,jen mají dodat energii a vlákninu.Když máš chutě na sladké,zapij to čistou vodou,hlad a chut je jen přeslečená žízen,ani o tom nevíš.Pak je ještě jedna varianta,a to ta,že si lze pořídit tablety chromu,ten chutě na sladké zabíjí.Nebo se více věnuj cvičení,pokud si dáš něco sladkého,tak za trest udělej víc cviků.

Lamalam

A když navštívíš výživového poradce, tak tě chuť na sladké přejde?

Teeny

to zrovna ne, ale když jsem tak procházela různé články, tak jsem někde četla, že chut na sladký je i kvůli tomu, že to tělo prostě potřebuje si něco vzít, tak jsem si myslela, že ten poradce by mi sestavil ten jídelníček přesně. A ještě kdybych měla na minutu sestavený jídelníček, tak bych se podle něj opravdu řídila, ale myslím že to zkusím bez něj.

zzzzz

Výživový poradce není odborník, je to prodejce předražených nefunkčních nesmyslů. Zajdi si k lékaři, ten ať tě pošle k odborníkovi na výživu. Pokud nebude ten výživový poradce mít před jménem Mudr. nebo Mgr z oboru zdravotnictví, tak mu nevěř. Utratíš spoustu peněz a účinek žádný.

petra15

má bohuzel slabou vuli, a tak bude za pár let jak sud…:-)
milá Teeny, je to jen o „zrádlu“…:-)

Teeny

no bohužel mám ale snažím se s tím něco dělat..

petra15

(promin)
rekla bych, ze to nejpodstatnejsí práve iceT uvádí — pozor, neprehlédnout — totiz : „tak za trest udelej…“, na to se soustred…si neco „vzít do hlavy“…

zzzzz

Pevná vůle se dá natrénovat. Začni po krůčcích, zakaž si něco na jeden den a dodrž to, pak si to zakaž na dva dny a dodrž to atd. Vše je v mozku a jde to zvládnout.

petra15

ano, – moc pekne jsi to rekla…

Teeny

moc všem děkuju. ted ze sebou začnu už opravdu něco dělat a i bez toho odborníka :) za dnešek a včerejšek jsem neměla vůbec nic sladkýho :) to je dobrý začátek ne? :)