Charlotte

Vyžaduje stařecká demence zvláštní životosprávu? Poradí někdo? Předem děkuji.

Odpovědi
dědapetr

něco málo informací

Zdroj: http://jaroslav-vasak.pevnina­.cz/data/files/od­poved_zasady.doc

Rolotr

Strava by měla obsahovat nutriční (výživnou) hodnotu nezbytnou pro udržení zdraví. Vyloučena by měla být jídla, která mohou vést u nemocného k ohrožení zdraví (udušení, poranění dutiny ústní, vylomení zubu). Předpisy neexistují, pouze doporučení. Viz. Pražské geriatrické centrum, ředitelka doc. Dr. Iva Holmerová, Ph.D.