Misak22

Vývod plynového kotle

Dobrý den, potřeboval bych zjistit zda může být vývod plynového kotle turbo pouze přez zeď?? Slyšel jsem že dnes už je to zakázané a musí být vyzděn komín na tento kotel ze šindele,je to tak??
Doplňuji:
Je to prý snad od nového roku

Nejlepší odpověď
mosoj

Vývod skrz zeď být může, ale nad vývodem nesmí být okna. Je tam daný nějaký úhel a odstupové vzdálenosti, které neznám.
Řeší to ale norma ČSN 73401 / 2008

Další odpovědi
Sůwa

Šindel určitě ne, to byl asi Schiedel. To je taková stavebnice, stavíš jako z kostek. Jestli je nějaká nová norma, tak tady to nejspíš nenajdeš. Zkus www.ceskykutil.cz, nebo www.poradna.net., tam jsou stavaři a podobní odborníci.

cukrar

Ano, může být i přes zeď, ale za určitých podmínek. Jak píše Mosoj. I Sůwa má pravdu, ještě jí doplním s úsměvem.
poradte.cz

Rocker

Moc tomu nerozumím,ale vloni nám dělali nový plynový kotel a vývod je jen skrz zeď ven.Žádný komín tu nemáme,ten je v jiné části budovy.

terry

Určitě může. Mám nový turbo kotel, 3 roky. Vývod přes zeď.

Simo

Může být u rekonstrukci, tj. přestavby, u novostavby nelze legálně povolit. Vzdálenost od okolní zdi je 3m, jedná se o doporučenou hodnotu. při menší vzdálenosti dochází v zimě ke kondenzaci par a namrzání ofukované omítky. Platí to od roku 2011