jirkajirka

Plynový kotel turbo je zakázaný?

Ahoj mam dotaz, prý se již nesmí používat nové plynové kotle TURBO. Prý již jen odtah přes komín. Máte někdo s tím nějaké zkušenosti?Chci nový kotel do 3+1 o výkonu do 24 kw..Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
nyjono

Ano.
Říkal mi to servisák. Až ten můj turbo doslouží, už bufu muset koupit kondenzační.
Na plyn. A to se turbo kupoval proto, že pro rozměry vytápěných prostor se kond. nevyplstí. A stejně mě to nemine.

Dochy

Není zakázanej TURBO, je zakázanej jinej plynovej než kondenzační (kromě TURBA i klasickej s odtahem přes komín)