Jahoda

Využíváte lištu pro vyhledávání, nebo ne? Otázka podruhé.

Zdravím!

Tuto otázku zde nedávno pokládala Annas, ale obávám se, že někteří ji nečetli a tudíž netuší „vo co go“.

Vedle loga „Odpovědi.cz“ máte modrou lištu s lupou, ve které se hledá. A o co tedy jde? Poslední dobou zde padají otázky, které zde padly už několikrát. Např. Jak jste narazili na Odpovědi?"", „Bojíte se katastrofy 21.12.2012?“, „Jak je možné, že při bouřce se mléko srazí?“ apod. Osobně si myslím, že ta lišta tu není pro srandu králíkům, ale k tomu, abysme zamezili opakování otázek. Chápu, že zde jsou nováčci, ale právě oni by měli lištu používat nejvíce. Stránka Odpovědi.cz už funguje nějaký ten pátek a tak lze předpokládat, že zde už nějaké otázky, které máme na jazyku, padly. Proto bych se obracela na vyhledávací lištu. Stačí zadat klíčové slovo a vyjede Vám mnoho otázek. Právě mezi nimi najdete podobnou či dokonce stejnou otázku, na kterou jste se chtěli optat.

Využíváte tedy lištu na vyhledávání, nebo prostě položíte otázku s tím, že je Vám jedno, že někdo bude mít připomínky, jelikož ta otázka zde už padla?

Prosím, abyste tuto otázku nebrali nějak urážlivě, ale vyložte si ji jako dotaz.

Za odpovědi děkuji předem 🙂
Doplňuji:
Za Vaše odpovědi moc děkuji.

Další neodpověděli. Buď odpovídat nechtějí, nebo tuto otázku nečetli. Řekla bych, že první možnost je správná. No, ať už mi dáte za pravdu, či ne, toto jsem prostě oznámit chtěla…

Vyjímkou je Džanička, která chodí na internet přes mobil a v mobilu se jí vyhledávací lišta nezobrazuje. A samozřejmě ještě ti, kteří též chodí přes mobil na Odpovědi.

Snad tedy zamezíme opakování otázek, protože některým to už určitě leze na nervíky 🙂 Mě už to také „lezlo na mozek“. Protože když padne otázka „Proč se mléko při bouřce skazí?“ nejméně 3×, … Já sama si dávám pozor, než vložím otázku, zda už předtím nepadla.

Toť asi vše. Za další odpovědi rovněž děkuji.

Hezký zbytek večera 😉

Nejlepší odpověď
annas

Protože jsem na Odpovědích už dlouho, znění mnoha otázek si pamatuji. Když tuším, že otázka již byla pravděpodobně položena a odpověď je třeba složitější, vyhledám ji pomocí lišty a uvedu odkaz.

Je pravda, že přibývají noví uživatelé, ale jako by se domluvili a kladou otázky, na něž by dostali odpověď rychleji, kdyyby dotaz vložili do vyhledávací lišty.

Další odpovědi
HOMER

Chtěl bych přidat trochu jiný pohled na věc.Podívej,je spousta otázek,které můžou zaznít vícekrát a vždy dostanou odlišné odpovědi.Chci říct,že né všechny otázky zde byly dořešeny,nebo prostě nemají jednoznačnou odpovědˇ.Svou otázkou „podruhé“ jsi to sama potvrdila,takže asi tak.

Pamatuju si když se tady ozvalo „tak si to napiš do googlu“ Všichni mi snad dáte za pravdu,že tady je to o tom,položit dotaz a těšit se na odpověď.
..Jinak,na zodpovězenou otázku se do odpovědi přidá odkaz a je to,nikdo tady naschvál otázky neopakuje a doufejme že ani nebude.

Přidám nápad,zda by se nedalo přímo při vkládání otázek automaticky vyhledat podobnou či stejnou,jestli tě opravdu to tak moc štve,můžeš to navrhnout adminovi.

Taky přeji hezký,už pozdní večer a nezlob se.

iceT

ja take ne,protoze me to nejak neslo,ale ted jsem to zkusila a pro priste se urcite polepsim. v uzivani internetu jsem fakt zatim amater.
Doplňuji:
P.S.tu listu jsem ted vyuzila a zase jsem o neco chytrejsi,dekuji.

lilibou

já se přiznám,že jsem tu lištu nějak nepostřehla,vždycky se rovnou koukám na nové otázky..takže se omlouvám,jestli jsem se ptala na něco na co už se ptal někdo jiny:)
od teď lištu používám:)

led

musím sa ospravedlniť, ano raz som ju použila

quentos

využívám ji pravidelně prakticky od počátku…

aramah

Ano používám.

9 řemesel

Hezky vysvětleno co je to ta lišta.Ale myslím si , že je to podobné jako když raději naoíší sem a ne do vyhledavače v prolížeči www stránek.Snad pohodlnost(vždyť on to někdo za mne vyšťourá),možná neznalost, či co já vím.Ale dal bych krk na to, že většina tu raději zopakuje otázku.Koneckonců, doba jde dál, pokrok se nezastaví,tak co kdyby někdo věděl něco nového. atd.,atd.,…pořád je to dokola.

elektrikář

Lištu jsem začal používat nedávno. Nikde není pořádný návod. Jak se vlastně celý portál používá, Také jsem se ptal na už zodpověděnou otázku. To by mnělo vyběbnout hned po zadání otázky bylo zodpovězeno najdete atd. Za co a kdy se dávají body. Mně o ně vůbec nejde spíš když mohu ze svých zkušeností z někým podělit. Vlastně si tak z někým popovídat. Mně schází tačítko které by posouvalo otázky jednu po druhé vracet se stále na spodek stránky se mi zdá zbytečné

dagry

Já ji používám taky.