Lgee

Vysvětlíte mi tento text o KLDR?

Na jednom webu
V zahraničí pracuje zhruba 20000 moderních otroků
Peníze, které vydělají, nepřekvapivě nejdou do jejich kapsy, ale do státní kasy KLDR, která tak získává silné zahraniční měny. Ročně moderní otroci pro Kim Čong-una vydělají kolem tří miliard dolarů (asi 75 miliard korun).

Takže vážně by mě zajímalo zda může otrok v Číně jeden vydělat 3650000 Kč ročně.. díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
da ny

Ve vyšší funkci a v cizí měně možná ano :).

Otroků jsou miliony…
„Na světě žije přes 45 milionů moderních otroků. Trpí i v Česku“
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/1802444-na-svete-zije-pres-45-milionu-modernich-otroku-trpi-i-v-cesku

„V Česku to je 37 900 lidí, na Slovensku 19 500, což je v obou případech v poměru na počet obyvatel více než třeba na Ukrajině. "
https://zpravy­.tiscali.cz/v-cesku-jsou-tisice-modernich-otroku-na-svete-jich-je-temer-36-milionu-245088
"Na celém světě jsou milióny mužů, žen a dětí nuceni žít životem otroků.“
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/otroci-v-moderni-dobe/

Něco pravdy na tom je, výmysl novinářů to nebude… Též mne téma zaujalo.

„Asi 58 procent všech otroků žije v Indii, Číně, Pákistánu, Bangladéši a Uzbekistánu. Největší podíl zotročeného obyvatelstva mají po KLDR Uzbekistán, Kambodža, Indie a Katar. Režimy, které proti modernímu otroctví zakročují nejméně, jsou kromě Severní Koreji Írán, Eritrea, Rovníková Guinea a Hong Kong.“
„V Evropě je nejvíce otroků v Makedonii (0,64 procenta populace), následuje Turecko, Polsko, Bosna a Hercegovina, Rumunsko, Řecko a Česká republika (0,404 procenta). Pro srovnání – na Slovensku žije v moderním otroctví 0,228 procenta obyvatel. “

Další odpovědi
Arne1

Nesmíš věřit všemu co novináři napíší (opíší). Většina z nich neumí česky a o umění počítat lze také oprávněně pochybovat.

hapiky

Fakt je, že pašík je všehoschopný a nezastaví se před ničím z čeho má prospěch.

Drap

Určitě, pokud pracuje jako generální ředitel nějaké nadnárodní firmy, tak proč ne

Kryšpín

Já jsem zase četl, že je tam největší zločinost