štamgast

Vysvětlí mi někdo, co znamená u oceli číselné označení číslo/číslo?

Například stainless steel 18/10.

Nejlepší odpověď
odik

Nerezová ocel: 18% chrom + 10% nikl + zbytek železo

Další odpovědi
JájsemRaibek

Nejedná se o běžnou ocel. Jedná se o prášky těžkých kovů, které se za velkých tlaků lisují na požadovaný tvar. Proces se nazývá slinovaní a spékání. Tyto materiály se používají na břity řezných nástrojů. Jedná se o Slinuté karbidy (SK) nikoliv o oceli!! Ocel třídy 18 podle ČSN neexistuje.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/T%C5%99%C3%AD­dy_oceli

lexx

půjde o ušlechtilou nerezku vysoce legovanou Cr, Ni, podle ČSN jsou oceli tř. 10–17+19, 18 ne nevím proč