Vysvětlete mi co znamená nebe a dudy ?

Doplňuji:
Děkuji všem za vysvětlení.Na vložené odkazy (že to už tady někdy bylo)neberu již zřetel.Kdo se má pořad hrabat v historii tohoto serveru.

Nejlepší odpověď
jennysh

Důvod je poměrně jednoduchý a to v hudbě. Zatímco hra na dudy byla rozverná, i když občas “falešná” a “táhlá” určená pro prostý lid, nebe bylo pro silně nábožensky (křešťansky) založené obyvatele Čech symbolem dokonalé harmonie a souzvuku. V této rovině jsou nebe a dudy opravdu protiklady.

Další odpovědi
iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-vysvetli-vyznam-vety

tom004

Pravý opak něčeho.

quentos

co mají společného nebe a dudy? nic ;{)> takže když jsou dvě věci „nebe a dudy“, jsou totálně rozdílné; většinou se takhle kladou proti sobě kladná a záporná věc

iceT

No já se v historii nehrabala,to našel mistr gůgl…:-)