heljenka

Když se naučím brazilskou portugalštinu, budu rozumět i té evropské?

Zajímalo by mě, jestli se stačí naučit brazilská portugalština a budu té portugalské rozumět. Vím, že jsou v jazyku nějaké rozdíly, např. ve výslovnosti, pádech a osloveních. Ovšem zásadní otázkou je, zda budu rozumět i té evropské, popřípadě, jak byste to přirovnali k nějakým jazykům.

Odpovědi
luky.1986

Pokud se naučíte brazilskou portugalštinu, domluvíte se s ní ve všech brazilských komunitách po celém světě. Urugayi, Argentině atd. V portugalsku budete mit problem s fonetikou, pady, tykáním atd. ale domluvíte se. Portugalci většinou ovládají i angličtinu.

Ovšem pokud se naučíte evropskou portugalštinu, bude pro vas hračka naučit se španělštinu:)