Vysoká škola se zaměřením na jazyky

prosím,chci studovat jazyky(anglič­tina,němčina a nizozemština)-které VŠ a konkrétně které fakulty jsou nejvhodnější?A když chci do budoucna dělat nizozemštinu,ale zatím ji neovládám,je možné se ji na nějaké VŠ teprve začít učit,nebo musím z ní už mít nejaké znalosti popř. z ní i konat přijímací zkoušku?

Nejlepší odpověď
quentos

jazyky se studují na filozofické fakultě – v Praze, Brně, nebo Olomouci. Nevím, jak je to v Praze či Olomouci, ale v Brně se tuším dá nizozemština studovat, aniž by se musela předem umět – stačí složit tzv. test studijních předpokladů z obecných znalostí (verbálních, matematických, logických prostorových atd.)