Avatar uživatele
Ja543210

Chci se rozvést. Jak je to s přiznáním naspořených peněz? Kolik bych jí musel vyplatit?

Dotaz. Mam na několika účtech cca milión a chci se rozvést. Jak je to s přiznáním naspořených peněz? Kolik bych jí musel vyplatit? Když to vyberu před rozvodem, mela by na peníze narok, když by videla pres soud treba, ze jsem vybral? Diky za odpoved

Zajímavá 0 před 1120 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Myslím, že to „odklánění“ (jak už tuším někdo z politiků zkoušel) je trestné. Pohyby na účtech jsou dohledatelné. Slušný právník si to ohlídá.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Zaplať polovinu a nehledej kličky. Ve finále by tě to přišlo dráž.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Záleží na tom, z čeho ty peníze byly naspořeny. Pokud to bylo z činností, jež nebyly předmětem společného jmění manželů, resp. takového majetku který jsi nabyl ještě před manželstvím, případně dědictvím, či darem v průběhu manželství, pak si s nimi můžeš dělat co chceš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

…takže, byt, co dostala manželka před svatbou, bys chtěl dělit https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyplaceni-z-bytu-kde-mam-jen-trvaly-pobyt a vlastní peníze odkloněné ze společného rozpočtu chceš zatajit ???
…hele, nezdá se ti to trochu mimo mísu ??? abys nedopadl jak ti sedláci u Chlumce …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Soud neřeší majetek. Předpokládá, že jste se dohodli, a bylo by dobré se předem dohodnout.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Ja543210

Pro Mc Merkurion. Ano. Byt dostala. Ale rekonstrukci jsem financoval ja. Oba jsme se podíleli společně na chodu domácnosti a oba máme naspořené peníze ze svych výplat. Nepřijde mi tak sobecké nechat si peníze,ktere jsem si uspořil. Ji zůstane byt. A ja se musim od neceho odrazit. Účet mame od začátku kazdy svuj.

před 1120 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jenže to o té rekonstrukci, ani o tom, že máte každý ulitý prachy jsi neuvedl, takže sorry jako, takto jak jsem odpověděl to vyznělo … v tom případě, co se týče baráku, stačí znalecký posudek při darovánía nový teďkon, a bude vidět, o kolik je barák zhodnocenej >>> no, ale to půjde napůl …

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony