Ja543210

Chci se rozvést. Jak je to s přiznáním naspořených peněz? Kolik bych jí musel vyplatit?

Dotaz. Mam na několika účtech cca milión a chci se rozvést. Jak je to s přiznáním naspořených peněz? Kolik bych jí musel vyplatit? Když to vyberu před rozvodem, mela by na peníze narok, když by videla pres soud treba, ze jsem vybral? Diky za odpoved

Nejlepší odpověď
Dochy

Myslím, že to „odklánění“ (jak už tuším někdo z politiků zkoušel) je trestné. Pohyby na účtech jsou dohledatelné. Slušný právník si to ohlídá.

Další odpovědi
Drap

Zaplať polovinu a nehledej kličky. Ve finále by tě to přišlo dráž.

autacek

Záleží na tom, z čeho ty peníze byly naspořeny. Pokud to bylo z činností, jež nebyly předmětem společného jmění manželů, resp. takového majetku který jsi nabyl ještě před manželstvím, případně dědictvím, či darem v průběhu manželství, pak si s nimi můžeš dělat co chceš.

Mc Merkurion

…takže, byt, co dostala manželka před svatbou, bys chtěl dělit https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyplaceni-z-bytu-kde-mam-jen-trvaly-pobyt a vlastní peníze odkloněné ze společného rozpočtu chceš zatajit ???
…hele, nezdá se ti to trochu mimo mísu ??? abys nedopadl jak ti sedláci u Chlumce …

Ametyst

Soud neřeší majetek. Předpokládá, že jste se dohodli, a bylo by dobré se předem dohodnout.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ja543210

Pro Mc Merkurion. Ano. Byt dostala. Ale rekonstrukci jsem financoval ja. Oba jsme se podíleli společně na chodu domácnosti a oba máme naspořené peníze ze svych výplat. Nepřijde mi tak sobecké nechat si peníze,ktere jsem si uspořil. Ji zůstane byt. A ja se musim od neceho odrazit. Účet mame od začátku kazdy svuj.

Mc Merkurion

… jenže to o té rekonstrukci, ani o tom, že máte každý ulitý prachy jsi neuvedl, takže sorry jako, takto jak jsem odpověděl to vyznělo … v tom případě, co se týče baráku, stačí znalecký posudek při darovánía nový teďkon, a bude vidět, o kolik je barák zhodnocenej >>> no, ale to půjde napůl …