Ja543210

Mám nárok na vyplacení nějaké částky z ceny bytu, kde mám trvalý pobyt a který dostala žena od rodičů před svatbou?

Dobrý den. Jsme svoji 15 let a žena dostala byt od rodičů před svatbou. Žádnou předmanželskou smlouvu nemáme. Mám nárok na vyplacení nejake castky z bytu, kde mam trvalý pobyt? Dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
Drap

Trvalým pobytem ti nevzniká na nic nárok. Z čeho bys chtěl nějakou částku, když jsi ničím nepřispěl?

Další odpovědi
Rokio

Podle mě ne. Tvoje žena dostala byt darem. Co manžel/manželka dostane během trvání manželství darem, se nedělí na půl při rozvodu.

Tvoje manželka ale dostala byt před svatbou a do společného jmění manželů se počítá pouze to, co si BĚHEM MANŽELSTVÍ vyděláte.

Řekl bych, že nemáš nárok.

Pokud jde ale o vybavení byt, dostaneš půlku jeho hodnoty kromě darů.

Dochy

Leda kompenzaci pokud společné peníze šli do nějaká významné rekonstrukce. Ale byt jako takový jde mimo tebe. (A samozřejmě jen v případě, že se rozvádíte – o ničem takovém ale nepíšeš 😉 )

Schluker

Podle toho co pisete, je byt zcela jednoznacne ve vylucnem jmeni manzelky. Tim padem na nej nemate zadny narok. Trvale bydliste vam manzelka muze odhlasit i bez vaseho souhlasu. Jinak viz Rokio.

Hlada

Ano, máš nárok na polovinu částky, která byla vložená do zhodnocení bytu ze SJM a která zůstane po rozvodu ve vlastnictví manželky. Pochopitelně se to netýká provozních výdajů, které jste hradili ze SJM společně.

ivzez

Trvalý pobyt je pouze evidenční údaj, nezakládá žádný nárok na nemovitost, v níž je přihlášen,
s výjimkou práva bydlet → ovšem i to pouze za některých okolností.

V případě rozvodu byste měl nárok na vyplacení toho, co jste na údržbu manželčina majetku vynaložil.

autacek

To víš že máš, ovšem až po její smrti, pokud v závěti neurčí jinak.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ja543210

Ano. Budu se chtít časem rozvést. Jde mi o to,jestli bych mohl něco dostat. Platil jsem větší část rekonstrukce bytu a samozřejmě i vybavení za tech 15 let,ale doklady už nebudou od těch věcí. A tuším, že bude chtít po me mnou naspořené peníze na mém účtu. Samozřejmě polovinu. Tak chci vědět zda mam já nárok též na neco. Vim,ze je to o domluvě,ale tuším , že moc domluva nepujde. Diky