Avatar uživatele
Ja543210

Mám nárok na vyplacení nějaké částky z ceny bytu, kde mám trvalý pobyt a který dostala žena od rodičů před svatbou?

Dobrý den. Jsme svoji 15 let a žena dostala byt od rodičů před svatbou. Žádnou předmanželskou smlouvu nemáme. Mám nárok na vyplacení nejake castky z bytu, kde mam trvalý pobyt? Dekuji za odpoved

Zajímavá 0 před 1135 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Trvalým pobytem ti nevzniká na nic nárok. Z čeho bys chtěl nějakou částku, když jsi ničím nepřispěl?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Podle mě ne. Tvoje žena dostala byt darem. Co manžel/manželka dostane během trvání manželství darem, se nedělí na půl při rozvodu.

Tvoje manželka ale dostala byt před svatbou a do společného jmění manželů se počítá pouze to, co si BĚHEM MANŽELSTVÍ vyděláte.

Řekl bych, že nemáš nárok.

Pokud jde ale o vybavení byt, dostaneš půlku jeho hodnoty kromě darů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Leda kompenzaci pokud společné peníze šli do nějaká významné rekonstrukce. Ale byt jako takový jde mimo tebe. (A samozřejmě jen v případě, že se rozvádíte – o ničem takovém ale nepíšeš 😉 )

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Podle toho co pisete, je byt zcela jednoznacne ve vylucnem jmeni manzelky. Tim padem na nej nemate zadny narok. Trvale bydliste vam manzelka muze odhlasit i bez vaseho souhlasu. Jinak viz Rokio.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Ano, máš nárok na polovinu částky, která byla vložená do zhodnocení bytu ze SJM a která zůstane po rozvodu ve vlastnictví manželky. Pochopitelně se to netýká provozních výdajů, které jste hradili ze SJM společně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Trvalý pobyt je pouze evidenční údaj, nezakládá žádný nárok na nemovitost, v níž je přihlášen,
s výjimkou práva bydlet → ovšem i to pouze za některých okolností.

V případě rozvodu byste měl nárok na vyplacení toho, co jste na údržbu manželčina majetku vynaložil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

To víš že máš, ovšem až po její smrti, pokud v závěti neurčí jinak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Ja543210

Ano. Budu se chtít časem rozvést. Jde mi o to,jestli bych mohl něco dostat. Platil jsem větší část rekonstrukce bytu a samozřejmě i vybavení za tech 15 let,ale doklady už nebudou od těch věcí. A tuším, že bude chtít po me mnou naspořené peníze na mém účtu. Samozřejmě polovinu. Tak chci vědět zda mam já nárok též na neco. Vim,ze je to o domluvě,ale tuším , že moc domluva nepujde. Diky

před 1134 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony