tv258

Vyplatí se v roce 2019 amd fx-4300?

Nejlepší odpověď
cochee

„Vyplatí se“ je v případě PC nebo speciálněji procesoru … divný výraz. Jak to myslíš? Najdi si nějaký procesor od AMD, který se v současnosti prodává a pak si najdi nějaký web, který umí porovnat výkon dvou procesorů. Neuvádíš, jestli chceš jen ten procesor, nebo celé PC s tímhle procesorem. Já mám teď PC s procesorem ještě starším než ta Vishera FX-4300 (obsahuje Core2 Quad Q8200) a protože s jednou výjimkou nehraju hry, počítač mi po upgradu RAM na (v mém případě ubohých) 6 GB slouží k plné spokojenosti, zvlášť když jsem se konečně odhodlal a zbavil se operačního systému Windows.

Další odpovědi
anonym

na dnešní dostupné procesory žádná výhra. Navíc si uvědom že AMD FX měly obrovskou spotřebu a tepelné vyzařování, chladiče se mohl zbláznit aby tu teplotu trochu zkrotily. Dnešní procesory jsou efektivnější, a zdaleka nijak předymenzované chlazení nevyžadují.

Na dnešním trhu se dá koupit nový procesor Pentium G5400 (za 1500 Kč), který bude mít o 45% vyšší výkon než zmíněný FX-4300, takže uvaž zda není lepší jít do nového. K takovému procesoru totiž přibereš už jedn základní desku za 1200–1600Kč, dále operační paměť (8GB DDR4 za méně než 1000Kč), nějaký rychlý SSD disk (240GB za 850Kč) nějakou skříň miniATX se zdrojem za 900Kč a máš v podstatě hotový počítač kterému chybí už jen monitor, klávesnice a myš … a takový nový stroj s 8GB ram, rychlým SSD diskem a o 45% rychlejším procesorem koupíš nový za suma sumárum za 5650 Kč – zkus tohle trumfnout, a je to NOVÝ stroj. Zauvažoval bych spíš o efektivním nákupu nového stroje, bazarovky bývají předražené na to jak málo muziky potom „dokáží zahrát“, obrazně řečeno.

aliendrone

Je to vykopávka, ale podepíši se pod to, co napsal cochee. :)