Škoda

Vyplatí se oprava USB nabíjení mobilu Lenovo za 700 Kč?

Mobilek je pěkný, malý, včetně rozsáhlých možností theme, effects a živých tapet. Pohybově je téměř mrtvý s původními 512 MB op. paměti. Na internet se nehodí, má ale skvělou zvukovku, nešumí a neklape při –30 dB. Prsty po displeji nekloužou jak je to teď moderní s ‚gorillaglass‘, aby ztratily ovládání při více než 3 prsty. Bude sloužit jako přehrávač. Odhaduji porušení v místě na desce těsně za tělískem mikro USB konektoru. Současně značně opotřebovaný vnější plošný konektor obrusem a částečným vypálením kovu.
Tímto ale trpí i nový mobil už první měsíc od nákupu. Nejde tedy mobilem pohybovat a současně použít datový přenos kabelem. Nový je Xiaomi Redmi a ten dědeček je Lenovo 516.

Odpovědi
anonym

telefon s 512MB operační paměti je dnes těžce za zenitem, jeho oprava podle mne smysl nemá. Ostatně za částku 3600,– Kč si dnes můžeš koupit telefon který má operační paměti 6144MB a podstatně lepší atributy po všech stránkách, mnohonásobně vyšší výkon, baterie která telefon udrží na jedno nabití 3 dny, mnohem lepší displej s gorilla glass nerozbitným sklem atd atd… Viz https://www.ki­movil.com/en/whe­re-to-buy-doogee-mix

anonym

při výběru nového telefonu se zaměř na to aby měl konektor typu USB C který je na opotřebení mnohem méně náchylný nebo rovnou bezdrátové nabíjení, které nepotřebuje konektor žádný.