Meggie2

Vyplatí se mít byt jako podíl v družstevním fondu, nebo raději v osobním vlastnictví?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Pokud chceš mít přehled, nahlédni na článek v odkaze.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/bydle­ni/clanek/co-obnasi-forma-vlastnictvi-druzstevniho-bytu-204131

Další odpovědi
Pepa25

Všechno má svoje výhody:
OV: výhody jsou přímé vlastnictví zapsané v katastru a je možné vzít si na pořízení hypotéku
DV: výhodou je obvykle nižší cena
Co se týká správy, tak může být dobře nebo špatně fungující družstvo i SJV, to si člověk nevybere.

Drap

Co to je vyplatí? Podle jakých kritérií posuzuješ? Pro někoho je výhodnější jedna forma, pro druhého jiná.

Hlada

Družstevní podíl je zpravidla levnější, stejně tak údržba družstvem je levnější a kvalitnější.
Na byt v osobním vlastnictví je možné dostat hypotéku. Jinou výhodu nemá. Rozhodování hlasováním je neodborné a často finančně nevýhodné. Velice záleží na skladbě vlastníků.

Alesh

Družstevní jedině v případě, že se blíží doba jeho možnosti přepsání do osobního vlastnictví. Pokud družstvo zkrachuje, někdo ho vytuneluje, tak jsi bez bytu. Na družstevní byt si nemůžeš vzít hypotéku. No, zkrátka družstevní byt nebrat, leda za maximálně zajímavých podmínek, jinak bych do něj nešel.

elkon

Co je tvoje, to ti nikdo nevezme.

Hufnágl

Ono se tady opravuje gramatika, místo, aby se poradilo. Divný to svět!

Dochy

Pokud se to opraví správně, bez zbytečných dodatků a bez změny smyslu, tak bych to neřešil. Když někdo ví jak to opravit ale nezná odpověď, nebo si v oboru není dostatečně jistý, proč ne?