Nikkol

Vyplatí mi pojišťovna v rámci povinného ručení i škodu , kterou na vozidle udělají záchranáři?

Například při vystříhávání zraněného člověka z auta.

Nejlepší odpověď
carpediem

Ano i tato škoda jde s poviného ručení vinníka, pokud ty viníkem nebudeš.

Pokud budeš viníkem platí se to jen z tvého havárka.

Je to tzv. následná nutná škoda. I když nevznikla přímo při nehodě, tak má návaznost na tu nehodu. A hlavně je nutná.

Něco jinného je, pokud by odtahovka poškodila tvé nabourané auto, to je sice také následná škoda, ale není nutná, to už by z poviného ručení ani z tvého havárka nešlo. To by šlo s pojištění odtahovky.

Další odpovědi
mosoj

Pokud oprava nebude dražší než časová cena auta tak ano.
Nevěřím že by pojišťovna plnila nad časovou cenu auta i když jí to již jednou soud nařídil. Jak to dopadlo o tom raději média nepíší.