Amazonka 23

Vypisuji fakturu dvakrát?

Pro příklad, prodávám zboží na fakturu, fakturu vypíšu, předám odběrateli spolu se zbožím, má být faktura vyhotovena ve dvou provedeních, tzn. Jednou pro něj a jednou pro mě, do účetnictvi? Musí být podepsána odběratelem i dodavatelem?

Odpovědi
cukrar

Ano, NE.

Miroslav S

Faktura stačí i v elektronické podobě, není třeba ji tisknout. Podpis odběratele nemá na faktuře žádný vliv. Odběratel svým podpisem stvrzuje převzetí zboží/služby, pak je to dodací list. Popdpis odběratele na faktuře by měl být jen jako potvrzení, že fakturu převzal pro případné spory při neplacení. Takže pokud nemáte s odběrateli problémy, nemusíte faktury vůbec vystavovat, pro finanční správu je důležitý daňový doklad.