Annette

Výměna dřezové baterie

Máte někdo zkušenost s výměnou dřezové baterie ze stěny kuchyňské linky do dřezu?? je to komplikovaná / drahá oprava? je nutno hýbat s kuchyňskou linkou??
Doplňuji:
Doplnění : Ano, chtěla bych „přesunout“ baterii ze zdi do drezu..
Jestliže mám vývody na pračku a myčku přímo kolmo dolu od baterie, tím pádem pod dřezem, ještě stále je nutno linku odsouvat?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vyberte si dřezovou baterii, která se vám líbí a aby přiměřeně zasahovala do dřezu i výškově! Nezapomínejte na rozteč. Starší mají většinou rozteč 100 mmm novější 150 mm.
Ostatní je otázka jednoho klíče a pár minut práce. Za předpokladu, že je přívodní potrubí zdravé.
Pokud máte krycí misky venku na kuchyňské lince je potrubí vyvedené před zeď a linku odsouvat nemusíte. Je to nejpravděpodobnější provedení v případě že máte kuchyňská „záda“
u linky. Ono by to jinak nebylo hezké.
Doplňuji:
Tak se omlouvám tady jsem to v rychlosti nepostřehl. Tak záměna baterie ze zdi do dřezu je už o něco náročnější.Asi tak jak píše kolega níže.

Další odpovědi
dannero

pokud to chápu správně,chcete vyměnit baterii na zdi za baterii instalovanou do dřezu?Tak tam je potřeba odsunout linku aby se mohl udělat přívod vody pod úroveň linky.Ten se musí zasekat do zdi.Cenově to vyjde podle toho zda máte známého instalatéra co vám udělá přívod zadarmo,jinak by to mělo vyjít tak kolem 500,– + cena dřezové baterie.Záleží jak drahé u vás máte instalatéry 😁

janek66

Jen bych dodal že voda k baterii se vede dvěma hadičkami a je potřeba vybrat kvalitní,nekupovat levné.Mám s nimi špatné zkušenosti,už mnohokrát byly příčinou vytopení pokojů.

kablik

děvenko, tohle musí posoudit odborník přímo na místě nejlépe instalatér, a ještě lépe instalatér kamarád, řešit tohle na dálku, vždyt typů kuchynských line i způsobů instalace vodovodu jsou desítky,rozhodně to není práce pro ženu byt velmi šikovnou…

rybíz

Doplním: možná by šlo po odšroubování baterie napojit pancéřové hadice už za linkou nebo umakartem ve stupačce, pak vést spodem pod linku a napojit na novou baterii umístěné na lince. Ale pak by se musely zamaskovat díry po staré baterii třeba kachličkami, tapetou apod.