Luccie

vymazání z rejstříku trestů – ublížení na zdraví

Dobrý den, můj přítel je obviněn k úhrnému trestu odnětí svobody v trvání 8 měsíců – výkon trestů podmíněně odložen na zkušební dobu v trvání 18 měsíců – trestný čin výtržnictví (podle $202 odst.1 trest.zá­kona) a ublížení na zdraví (podle $221 odst. 1 trest. zákona) . Chtěla bych se zeptat, až uplyne 18 měsíců v podmínce a bude veden řádný život, po jak dlouhé době cca dochází v této situaci k vymazání z rejstříku trestů? jak potom postupovat? prosím o odpověď, děkuji

Nejlepší odpověď
fira

Jestli to ještě platí nevím ale po 5ti letech se mohlo o výmaz z trestního rejstříku žádat a po 10ti letech se výmaz prováděl automaticky.Bohužel při každém pozdějším soudu který se týká trestného činu to soud připomene a bere v potaz.