tomivi

Vymazanie trestu

V roku 1995 som bola osúdená na 4 roky nepodmienečne, po dvoch rokoch som bola prepustená z VT s podmienkou na dva roky.Je možné vymazanie trestu aj v prípade, že som dlžná nejakú finančnú čiastku, ktorú po 15 rokoch nik už odomňa nežiada.

Nejlepší odpověď
standa

ANO, je to možné. Podejte si k soudu návrh na zahlazení odsouzení…

Žádosti lze vyhovět pokud odsouzený vedl nepřetržitě po výkonu uloženého trestu nebo po jeho prominutí či promlčení řádný život po zákonem stanovenou dobu, která ve vašem přípasdě činí 5 let.

Skutečnost, že jste neuhradila související škodu, nemá na případné (ne)zahlazení žádný vliv.

Další odpovědi
panenka

V tomto případě záleží na tom, zda peněžitý trest byl uložen za úmyslný nebo nedbalostní trestný čin. U úmyslného trestného činu lze neuvádění odsouzení ve výpisu z rejstříku trestů dosáhnout jen žádostí o zahlazení odsouzení. V tomto případě lze odsouzení zahladit, pokud odsouzený vede řádný život po dobu nejméně jednoho roku (do 31.12. 2009 šlo o dobu tří let) po zaplacení peněžitého trestu. U nedbalostních trestných činů se na odsouzeného hledí, jako by nebyl odsouzen, již od okamžiku zaplacení peněžitého trestu a od té doby tedy odsouzení není uváděno ve výpisu z rejstříku trestů a není tedy třeba žádat o zahlazení odsouzení. Pokud odsouzený peněžitý trest nezaplatí a soud nařídí náhradní trest odnětí svobody, lze odsouzení zahladit za stejných podmínek, jako by byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody

Zdroj: http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/zajima­lo-by-mne-vice-podrobneji-jak-je-to-s-vymazem-z-rejstriku-trestu