Avatar uživatele
Julianna

Výmalba ložnice

Chystám se na výmalbu ložnice, přítel je v nemocnici, tak se do toho chci pustit sama. Zhruba vím, co je zapotřebí,ale poprosím Vás o podrobnější postup aby vše bylo tak, jak má být. Moc děkuji a přeji hezký den.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5099 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud vážně sama,tak by byl váleček vhodnější. Se štětkou se to musí umět přeci jenom víc, než s válcem.I když štětci(tzv.Američan-č.3) se nevyhnete.Kou­ty,rohy a pod.Není zlé mít i tzv. „zárohák“- s tím se dostanete např. za radiátory a pod.Jo! K tomu válečku(hodně druhů) se používá teleskopická tyč-odpadají štafle.Někdy-záleží na výšce stropu. Pokud nemáte zvýše uvedeného vůbec nic,vezměte si tužku+papír a počítejte.Nářadí-cca 6oo,barva(podle spotřeby a nároků a druhu)500–800, k tomu bitva s neznámem...... Stačí jen ta příprava a HLAVNĚ úklid.Tím chci říct:Co třeba šikovný,vybavený kamarád? Nebo na Netu? Zlaté stránky? Ale když stůj co stůj sama-přeji odvahu a asi i štěstí. Jinak postup? ten je popsán v příloze od chucky. Trochu úsměvné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chucky

Mrkni na pár rad
http://www.zas­treseno.cz/450/jak-vymalovat-byt/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
holčička

1)Musíš bud ložnici vystěhovat nebo ji přikrýt slídou.
2)pokud máš staré zdi musíš je oškrábat a pak na to dát barvu.
3)Se to nechá zaschnout apak můžeš vše vrátit do původního stavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
svity01

jenom něco na doplnění:

škrábat vždy nemusíš, pokud nemáš na zdi moc vrstev, skus si třeba zeď namočit nebo skusmo kousek vymalovat, zda bude barva držet nebo loupat sebou i tu starou vrstvu. Před malováním je dobrý použít penetraci, nová barva lépe drží (dá se koupit v jakémkoliv hobby marketu). My jsme si třeba nechali namíchat barvu v baumaxu a naprostá bomba, jemnounce modrá barva, nádhera!!!
Pokud bys chtěla škrábat nebo musela, buď necháš znova zaštukovat, nebo mi v obýváku po škrábání rovnou vymalovali a jsou tam takový zajímavý rýhy a všichni si myslí že je to schválně, vypadá to fakt dobře…

Jinak malovali jsme štětcem a ohodně lepší než váleček a musím se přiznat, že malovala (většinu) přítelkyně (navíc poprvé) a jednou vrstou barvy (z baumaxu) a naprosto v pohodě!

v obýváku jsme navíc udělali u stropu takový ty ozdobný lišty (nevím jestli se do ložnice hodí), ale taky dobrý (můžou se buď natřít na bílo nebo nechat v původním provedení).

toť fše :o)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek