zjentek

Jaký je rozdíl mezi štětcem a štětkou?

Jenom rod?

Nejlepší odpověď
annas

Štětka

  1. náčiní ze svazku štětin ap. upevněného na držadle k nanášení barvy ap. na větší plochu aj.: zednická, malířská štětka; štětka na holení
  2. co připomíná svazek štětin: štětka vousů na bradě;

Štětec
náčiní ze štětin ap. upevněných na držadle k nanášení a roztírání barvy ap.: malířský štětec; vypírat štět
SSC

Takže se liší tvaem a velikostí
------.

Jinak nespisovně štětka = vulgární výraz pro prostitutku. Snad původ z německého Bürste – štětka, bürste kartáčovat = mít pohladní styk
SNČ.

Další odpovědi
L. da Vinci

Štětcem neumyješ záchod tak jako se štětkou. Se štětcem nemůžeš jít na hotelový pokoj jako se štětkou a další důvody.

Kryšpín

Se štětcem se maluje, se štětkou obcuje