LucinkaLLL

Výklad žirafa

Jak se ústně přednáší výklad? Má se říkat vlastními slovy, nebo se má říkat odbornými slovy, aby se tam slova neopakovala hodněkrát atd..?

Nejlepší odpověď
annas

Vyučující vám nevysvětlila? :

Výklad je útvar, který patří do odborného stylu. Spolužáci jsou laikové, takže z hlediska odbornosti jde o výklad populárně naučný.

Samozřejmě budete užívat termíny, které vysvětlíte, pokud nejsou obecně známé, důležitá je jasnost, věcná správnost a srozumitelnost. Samozřejmě že úroveň výkladu, ale i každého jazykového projevu spočívá v pestré slovní zásobě – tedy není správné často opakovat slova.

Protože jde o výklad, můžete čerpat ze zdroje, neopisovat, ale zdroj, odkud jste čerpala, je třeba uvést.

Další odpovědi
Questman

Lucinko, tohle je tetička Wikipedie.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C3%BDklad