Vyjmutí bytu z družstva

Dobrý den, mám dotaz, zda lze po zakoupení družstevního bytu, byt z družstva vyjmout. Děkuji za odpověď

Odpovědi
Carlos1

Jakmile zakoupíte byt do osobního vlastnictví, je tím pádem vyňat z majetku družstva. Otázkou zůstává, zda vy chcete i nadále zůstat členy družstva. Podle zákona nemusíte, ale často se stává, že se nepodaří založit, anebo není vůle pro založení Společenství vlastníků( typickým příkladem je stavební družstvo Krušnohor v severozápadních Čechách) a družstvo zůstane i nadále tzv.„Pověřeným vlastníkem“, protože vlastní část bytů a tím pádem je asi lepší zůstat členem družstva, přestože vlastníte bytovou jednotku. Družstvo by Vám mohlo klást určité překážky, např. při platbách za údržbu.Možná by jste platili více, než členové družstva. Chtělo by to podrobnější rozbor výhod a nevýhod.