Avatar uživatele
anonym

Vy, mladí, rozumíte slovům našich bývalých spoluobčanů, kteří tady píší ve slovenském jazyce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? magicm18, ivzez, briketka10, gagaga, gecco, AmazedWolf, anonym před 3217 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Podľa mojich skúseností, mnoho mladých už nerozumie niektorým výrazom. Na Slovensku to nie je až tak tragické, pretože veľa filmov je v češtine.

Veľa ľudí, podobne ako teraz tu kolega setapouch si ale pletú pojem jazyk, reč národa, s politikou. No napriek tomu, aj keď setapouch napísal „Ne, nerozumím.“ podľa jeho odpovedí a komentárov na moje a arygnocové príspevky veľmi dobre rozumie slovenskému jazyku.
PS.
Pokiaľ nerozumiete niektorému výrazu, slovnému spojeniu, môžte urobiť ako to spravil ´legenda českého internetu Michal Kolesa´ opýtajte sa, možno v diskusii, možno vnútornou poštou. Profil, na rozdiel od mnohých, nemám uzavretý. Veď toto je stránka otázok a odpovedí na ne, tak ak niekto nerozumie príspevku môže sa opýtať, od toho tu sme a nie od rozoštvávania ľudí rôznych národností.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Quimby

Rozumím až na nějaká slova , protože jsou třeba úplně jiná než v češtině.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nevíteto?

Ano, skoro všechno 🙂 Jen některým jednotlivým slovům (výjimečně) ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vroudenspil

Pokud se jako mladý počítá i věk 17 . Rozumím .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Bez problémov, aj keď slovenčinu počujem v škole. Mám kamarátku zo Slovenska, s ktorú si posielame už niekol'ko rokov listy. Mám ten jazyk rada, je taký krásne mäkký :) (snad to mám správně :D)

Upravil/a: RyuzakiKate

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AmazedWolf

Ano bez problémů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Ne, nerozumím. Nejspíš kvůli tomu, jak se z jejich vysněného státu rychle vystěhovali. Např. takovému arygnoc, když říká „stahování je legální“, rozumím „stahování není legální“.

A hlavně nerozumím, proč tolik stáli o tu samostatnost, když se pak nasockovali zpátky k nám, vysávat náš systém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Ano a těm, kterým ne, ty se pokouším najít
na netu a je to, koukám často na sk.TV jsou
tam kolikrát lepší filmy než na našich progr.
i premiéry, který jsem neviděla 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=IZjHIiLl5KM

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

ale jo, vesměs jo.. jen jednou jsem musela použít Google translator, a to kvůli slovu näjma či jak se to píše..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Luxx,
najmä = zejména

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luxx

jezdím poměrně často do V. Mederu a z mluvené slovenské řeči mi vždy vyplyne o co se jedná.. a přečíst si něco slovensky mi taky problém nědělá.. akorát když jsem chtěla citovat slovenskou knížku do bakalářky, tak mi unikal smysl vět dokud jsem si toto slovo nepřeložila :)

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

V prípade Veľkého Mederu doporučujem svoje jazykové znalosti doplniť o maďarčinu :)

před 3214 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luxx

pár maďarských slov už taky umím :) když jedeme do V. Mederu, tak jedeme zároveň i do Gyoru :) 2 dny Gyor, 1 den V. Meder a všechny 3 dny ubytování ve V. Mederu :) jezdíme tam už pátý rok, ze začátku co čtvrt roku, teď už jen na jaře a na podzim :)

před 3214 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

I bible kralická byla přeložena do staročeštiny,dis­kriminácia?!

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

setapouch, speciálně pro vás v češtině:
otázka zněla na porozumění slovenského jazyka a ne na politiku Slovenské republiky.
Jestli neodpovídáte na tému otázky, odpovídejte k této témě.
Pokud chcete odpovídat k politice Slovenské republiky, odpovídejte až bude takáto otázka položena.
Vaší odpovědí se cítim dotčena. Prosím o vaši omluvu!

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Víš co, led? Já se ti omlouvám, pokud se tě dotklo něco z toho, co jsem v odpovědi napsal. Neměl jsem v úmyslu kritizovat politiku slovenského státu, kritizoval jsem jedince.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Začíná to politikou pak stářím či věkem a nakonec rasismem,vyjde ten nejlepší z nejlepších,ale i Hitler,který ovládl Německo byl Rakušan s židovskýma genama po matce.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

… trošičku poopravím tvoji češtinu: Jestli neodpovídáte na TÉMA otázky, odpovídejte k TOMUTO TÉMATU…

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ďakujem za opravu

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Nejsem odpovědný za to, co cítíš. A už vůbec nejsem odpovědný za to, že neumíš číst. Takže omluva opravdu nebude.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

@setapouch:

otázka:
„Vy, mladí, rozumíte slovům našich bývalých spoluobčanů, kteří tady píší ve slovenském jazyce?“

odpoveď:
"setapouch

Ne, nerozumím. Nejspíš kvůli tomu, jak se z jejich vysněného státu rychle vystěhovali. Např. takovému arygnoc, když říká „stahování je legální“, rozumím „stahování není legální“.

A hlavně nerozumím, proč tolik stáli o tu samostatnost, když se pak nasockovali zpátky k nám, vysávat náš systém."

evidentne nevieš čítať ty.
dokonca ani v rodnom jazyku.

;-Q

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

A kde tam píšu něco o politice vašeho státu? Píšu o tobě.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

@setapouch:

mimochodom – nežijem v čr.
iba tam podnikám, ste pre mňa lacná pracovná sila.

;-Q

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Mimochodem, internetových podnikatelů-milionářů znám spoustu. Většina z nich je sice ve skutečnosti na pracáku, ale to je život. A kdybys hledal levnou pracovní sílu, proč nenajmeš své krajany? Dělají ještě za míň… Takže chlapče, už nech těch pitomostí a jdi si pro podporu. Z mých daní.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

je úžasné, ako dokážeš trepať hlúposti.
už si si šlahol?

;-Q

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

" A kdybys hledal levnou pracovní sílu, proč nenajmeš své krajany? Dělají ještě za míň…"

na slovensku je vyššia minimálna mzda, ako v čr.
musíš mať čerstvé informácie, a nie čítať noviny z roku 1993.

;-Q

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Jak říkám, slováci jsou pijavice, viry a rakovina. Snad na to jednu najde někdo nějaký konečné lék.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

…tak dělejte tak,abyste nezkrachoval pane makro.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Omluva? Tady ? To budu s Jugarem kamarád, když se setapouch omluví.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Veřejně v diskusi jsem se omluvil annas, když jsem šlápl vedle. Pozdravuj Jugara.

před 3216 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

RyuzakiKate, je to správne okrem malého, (snáď) nedoklepu:
„s ktorú“ má byť „s ktorou“
pokiaľ by som brala ako slovenčinu aj text v zátvorke, ale myslím, že tu už ide o češtinu, potom by to bolo: „snáď to mám správne“
Ďakujem…

před 3217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RyuzakiKate

Ja tiež ďakujem za opravu.
V závorce už mělo jít o češtinu :)

před 3217 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek