Avatar uživatele
EKSOT123

Všimli jste si, že letos je v krajině kratší viditelnost? Co se stalo s ovzduším?

Alespoň v Rakousku oproti loňsku, kdy jsem tam vidíval Berchtesgadenalpen a Kalkalpen ve vzdálenosti asi 110 km každý druhý nebo třetí den a často i hlavní alpský hřeben vzdálený asi 160 – 170 km. A letos jsem od června kloudněji viděl Alpy včera teprve potřetí. Tedy pouze jednou do měsíce.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, annas, dudu, paul1, Otazník123 před 963 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Oproti loňsku je v ovzduší podstatně vyšší obsah vodních par.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Víc prší, víc par, menší dohlednost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

No tak u nás je to přesně naopak, než popisuješ. V srpnu bylo téměř denně vidět z Dělohova krásně ostře průmysl Ostravy, na pozadí Beskydy a až za ně. Úžasně vykolorované, bez oparu, nebo s ním, ale tak, že bys ho ani uměle nevkomponoval lépe. Brostě božský obraz se tam nahoře skýtá. Což jindy se povede málokdy a když už jo, hned tam riskuje a brzdí provoz nějaký čumil s mobilem anebo tam v poli stojí někdo se stativem a dělá hodnotné fotky. Mám tady vložit jednu z předvčera z auta za jízdy? Bys čuměl… žasnul! (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Zrovna včera bylo krásně jasno. Z Nessebaru jsem viděj jasně Sveti Vlas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Někdy může být za zhoršenou viditelností i písek ze Sahary.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nelze říci letos. Viditelnost se zkrátka s ohledem na počasí mění. Někdy je lepší, jindy horší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek