EKSOT123

Všimli jste si, že letos je v krajině kratší viditelnost? Co se stalo s ovzduším?

Alespoň v Rakousku oproti loňsku, kdy jsem tam vidíval Berchtesgadenalpen a Kalkalpen ve vzdálenosti asi 110 km každý druhý nebo třetí den a často i hlavní alpský hřeben vzdálený asi 160 – 170 km. A letos jsem od června kloudněji viděl Alpy včera teprve potřetí. Tedy pouze jednou do měsíce.

Nejlepší odpověď
dudu

Oproti loňsku je v ovzduší podstatně vyšší obsah vodních par.

Další odpovědi
Emefej

Víc prší, víc par, menší dohlednost.

zjentek

No tak u nás je to přesně naopak, než popisuješ. V srpnu bylo téměř denně vidět z Dělohova krásně ostře průmysl Ostravy, na pozadí Beskydy a až za ně. Úžasně vykolorované, bez oparu, nebo s ním, ale tak, že bys ho ani uměle nevkomponoval lépe. Brostě božský obraz se tam nahoře skýtá. Což jindy se povede málokdy a když už jo, hned tam riskuje a brzdí provoz nějaký čumil s mobilem anebo tam v poli stojí někdo se stativem a dělá hodnotné fotky. Mám tady vložit jednu z předvčera z auta za jízdy? Bys čuměl… žasnul! (;

Arne1

Zrovna včera bylo krásně jasno. Z Nessebaru jsem viděj jasně Sveti Vlas

paul1

Někdy může být za zhoršenou viditelností i písek ze Sahary.

Drap

Nelze říci letos. Viditelnost se zkrátka s ohledem na počasí mění. Někdy je lepší, jindy horší.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.