david22

Všimli jste si, že když máte mobil v blízkosti repro bedniček, občas vydávají „chrčivé“ zvuky?

U svého PC mám bedničky. Zvláště při posílání/přijímaní SMS nebo volání, se daný kmitočet namoduluje na repráčky a ty pak vydávají jakoby chrčivý zvuk.
Nevíte, jak se to dá odstínit? Nebo prodávají se už stíněné?
Doplňuji:
klubru> mám zjištěno, že i když je mobil ve vzdál 1,5 m ,stále to na to má vliv. Chce to vyřešit jinak.

Napadlo mě, jestli by třeba šlo obalit bedničky staniolem. Ideál by byl, pokud by se prodávaly přímo odstíněné bedničky. Ale max. do 1000 kč.

Nejlepší odpověď
badisko

tak si tam nedavej mobil…co k tomu rict

Další odpovědi
anonym

To je normál, stačí to vyřešit tak, že dáš mobil od bedniček trochu dál.

led

To je reakcia reproduktoru na vyžarovaný vyhľadávací signál mobilnej siete. Všimnite si relatívnu pravidelnosť vrčania, to je dôkaz, že vinníkom je mobil, ktorý pravidelne komunikuje s mobilnou telefonnou sieťou.
Doporučím lacnejšie riešenie, dajte si mobil ďalej od reproduktorov. Presnú vzdialenosť nie je možné presne určiť, záleží od typu, citlivosti, hlasitosti reproduktoru a sile vyžarovacieho vyhľadávajúceho signálu mobilu.
Preto napríklad v divadle, alebo na koncerte ak sa používajú bezdrútové mikrofóny treba vypnúť (nie ztíšiť) mobil. Predstavte si, že Romeo vyznáva Júlii lásku a do toho mu zavrčí vyhľadávajúci signál vášho mobilu.

Michal Kole

Zřemě nějaká zpětná vazba

a asi nějaké ovlivnění elektromagnetického vlnění magnetickým polem z reproduktorů