Jak vybrat reproduktory k PC?

Chci si do pracovny k počítači pořídit nějaké lepší repro (ne plastové chrchlátka), hlavně hudba a filmy (většinu času spíše ta hudba). Mám jít do klasického domácího kina, nebo něčeho pro PC? Jaké máte zkušenosti?

Nejlepší odpověď
frankie

Záleží na spoustě faktorů: milovník basů? Jak velký pokoj? Kolik peněz? Klasická domácí kina k DVD přehrávačům jsou podle mě zbytečně předražená, volil bych spíše něco osvědčeného než 3 cm široké sloupečky, ze kterých se line všemožné jen ne zvuk. Nešlápnete vedle, když koupíte nějaké bedny od Genius typu Repro SW-HF5.1, na řadě moc nesejde (i 4000 se dají koupit za 2.000). Basy mají super, k filmům jak dělané, na taneční muziku a metal taky. Ale… Možná bych přední monitory vyměnil za nějaké bedny z hifi věže (už kvůli přednesu středů a výšek), přední dal za zadní – většině lidí to však stačit bude tak, jak to je (určitě lepší než většina PC repro na trhu z plastu a o miniaturních rozměrech).
U zvuku by se nemělo šetřit a já sám bych přihodil „pár“ tisíc, koupil nějaké normální stereo sloupy, připojil k zesilovači/re­cieveru (ze zvukovky povedete kabel cinch cinch + jack) a dokoupil subwoofer (nevím, jestli sestavy Genius SW-HG5.1 mají potřebné vstupy). Zesilovač a opravdové stereo sloupy se dají koupit i za celkem 10 000 Kč, na filmy a lepší požitek z hudby (záleží na žánru) bude ale přídavný subwoofer nutný. Jo, jenže je už rozdíl mezi 10–16 tisíci za takový komplet nebo 2 tisíc za Genius.

Další odpovědi
blesk26

Já myslím, že pokud si pořídíš nějaké kvalitnější třeba 2.1 repro k PC v cenové hladině cca 700+, tak tím nic nezkazíš … na normální přehrávání hudby a filmů to hraje krásně … pokud teda nemáš vytříbený hudební sluch a nepotrpíš si na opravdu dokonalou kvalitu :)

Jivinho

Sem pro 7.1 nebo 5.1 .. mám 7.1 a hry, hudba a filmy, naprosto realistický zvuk – prostě luxus..

Lencis

Souhlasím s frankiem a jen doplním, že nesmíte zapomenout že základem není jen reproduktor, ale hlavně dobrá zvuková karta !!!

Osobně používám Audiotrak Prodigy XT 7.1 a mohu jen doporučit, dobrá karta je opravdu základ.