WWW.POMOC.JA

Jak ztišit pc?? Mam ho velmi hlucny,,dekuji moc za odpovedi,,Jana

PC-HLUCNY

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
www

JAK?

Vykašli se na otáčky a vyvážení.
Dej to zkušenějšímu kamarádovi, ten to otevře a vyčistí od prachu a nečistot. Zkusit to můžeš i sama.
Doplňuji:
Odpovídám na mechanický hluk ventilátoru z PC, ne hlasitost reproduktorů. Ty se dají ztišit v nastavení.

Další odpovědi
BANAN93

JAK?

Doplňuji:
Koupit kvalitnější chladič procesoru a vnitří větráky – oboje zaměřené na tichost – ale připlatíš si

štamgast

JAK?

Ztlum reproduktory.
Doplňuji:
Já zase nepochopil otázku, další část mého smolného odpoledne…

Funna

JAK?

jednoduše…stačí ho vytáhnout ze zásuvky…

cochee

JAK?

Doplňuji:
V každém běžném PC jsou minimálně dva ventilátory: na chladiči mikroprocesoru a ve zdroji. Obvykle se přidává třetí na grafické kartě a někdy jsou ještě další přímo na skříni PC. Pokud je ten hluk nějaký nepřirozený, neváhat s výměnou řičícího ventilátoru, může znenadání odejít úplně a způsobit přehřátí příslušné komponenty. Pokud je hluk pouze součtem svištění všech ventilátorů, doporučuji postupně měnit ventilátory za tišší, na CPU se mění celý komplet i s chladičem, zdroj máte možná starší s malým ventilátorem – moderní zdroje se dělají s velikým ventilátorem s průměrem 12 nebo 14 cm, který se nemusí točit tak rychle, aby přečerpal stejné množství vzduchu jako menší kus. Dá se vyměnit i chlazení grafické karty, ale většinou musí být koupeno přímo na míru té kartě, někdy je smůla a na tuto konkrétní kartu se prostě alternativní chladič nedělá… Pokud jde o ventilátory ve skříni, můžete experimentovat s jejich odpojováním, přitom sledovat teplotní čidla v PC za provozu, zda to nemá za následek přílišné ohřívání PC. A ještě jeden možný zdroj hluku: rezonance ve skříni, někdy drnčí celý boční plech, mi třeba drnčela DVD vypalovačka. Zde je nutno experimentovat s různým tlumením, vypalovačku přichytit méně nebo naopak více šroubky.

Michal Kole

JAK?

lépe upevnit kříň a její části, vyvážit ventilátor, zmírtnit otáčky, …

odpomass

JAK?

Zkus ho vyčistit od prachu…
Doplňuji:
hlavně větráky…

Conchus

JAK?

My jsme do příliš hlučného gramofonu na kliku (His maters voice) strčili potřebný počet ponožek (vypraných) a pak to docela šlo.

dvdk

JAK?

Vymětit chladič cpu, nebo celý zdroj, asi jsou poškozený ložiska.
.