Avatar uživatele
Krisblu

Vrčení na psa za plotem a na pána

Zdravím, ráda bych se zeptala zde zkušenějších jak na naše dva problémy s mým ročním bullem. Teď v létě měl jeden rok, od mala chodíme mezi lidi, mezi ostatní psi a celkově se ho snažím socializovat. Nyní se začínám ale obávat našeho problému kdy začíná vyjíždět po psech co jsou za plotem. V tuto chvíli vůbec nevnímá, vrčí štěká a mě ignoruje. Pokuď jdeme venku a kolem nás projde pes, nemá s ním problém , pouze kouká ale jde u nohy a na mě reaguje.

Taky jsem si všimla že pokuď ho chci za něco pokárat například doma, zkouší vrčet i na mě, samozdřejmě neustoupím a trvám si na tom, aby šel na hambu na místo. Budu vděčná za vaše rady a zkušenosti není to můj první pes a nějaký výcvik co se tyče psů za sebou mám. Děkuji vám za slušné rady.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, Savier před 210 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pes dospívá, snaží se dát najevo svoji převahu. Pes se pořád vychovává. Psa na škrťáku a když vidím za plotem psa, upozorním i když pes ho většinou registruje dříve, používám na to stále stejný výraz, většinou pes za plotem a pomucí pamlsku v ruce se snažím aby nereagoval, při sebemenším náznaku jakékoli reakce hned razantně škubnu, nebo i přiškrtím. Já osobně používám výraz blbec za plotem / Někteří takoví jsou. Neumí nic jiného než běhat kolem plotu a ňafat. Samozřejmě vždy odměnit. Vrčení na pána by si neměl nikdy dovolit, ať je jakákoli situace. U většiny psů , i když na mne nevrčeli, jsem to cvičil při žrádle. Pes když je hladový a začne žrát, tak v tomto věku se snaží dát najevo svou převahu. V tom nejlepším jdu a vezmu mu žrádlo, druhou ruku je potřeba mít připravenou, a hned ho klenout prsty přes čenich Nesmí na pána vrčet a při žrádle je ten pes ochoten zkoušet, kam až si může dovolit zajít. Určitě se to opakováním brzy odstraní. Přeji mnoho výchovných úspěchů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

S vrčením na psy za plotem:
Vypadá to, že váš pes možná projevuje tzv. teritoriální agresi. Je důležité sice respektovat přirozený instinkt psa chránit své území, ale zároveň ho lze omezit tak, aby nebyl pro okolí a pro vás nepříjemný.

Jednou z možností, jak toho dosáhnout, může být například přerušení štěkání na důležité slovo, na které pes reaguje. Mělo by jít o slovo, které používáte jen v tomto kontextu. Když pes začne štěkat, zavolejte ho k sobě a odměňte ho za poslušnost. Pokud to nedokáže, může to být znamení, že je pes příliš vystresovaný nebo příliš zaměřený na psa za plotem. V tom případě se pokuste vytvořit více prostoru mezi psem a plotem, nebo ho odvést na klidnější místo.

S vrčením na vás doma:
Toto je poněkud komplikovanější. Je důležité zjistit, proč pes vrčí. Psi vrčí, když chtějí něco říci, a ignorování vrčení může vést k dalším problémům. Je možné, že pokud ho pokáráte za něco, co nechápe, může se cítit frustrován.

Pokuď pes vrčí když ho káráte za konkrétní chování, je dobré se zaměřit na to, jak toto chování omezit před tím, než dojde k pokárání. Například, pokud pes vrčí, když ho káráte za to, že bere jídlo z kuchyňské linky, zaměřte se na to, jak mu zabránit v přístupu k lince.

Pokud pes vrčí, když ho nutíte jít na místo, možná je potřeba pracovat na tom, aby pes považoval své místo za pozitivní místo, kam se rád vrací.

Pokud tento problém s vrčením přetrvává nebo se zhoršuje, doporučil bych se obrátit na profesionálního trenéra nebo kynologa, který by vám mohl poskytnout konkrétnější rady.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Psi puberta. Zkouší, co může.
Je potřeba sledovat a reagovat hned při náznaku. Pak už téměř nevnímají.
Jestli máte v okolí nějaký cvičák, pár lekcí bude jen k dobru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek