Avatar uživatele
skodis

Vrátí mi (popřípadě kolik?) daně na konci roku, pracuji-li na HPP a jsem zároveň prezenčně student?

Dobrý den, od září pracuji na HPP, zaměstnavatel za mě odvádí soc. a zdrav. pojištění, růžový papír jsem u něj podepsal, současně studuji prezenčně VŠ. Měsíční příjem mám přes 25000,– hrubého. Vrátí mi na konci roku na daních? Je nějaká kalkulačka kolik se mi vrátí?

Zajímavá 0 před 2027 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Na daních ti vrátí maximálně tolik, kolil jsi ma daních zaplatil. Částky maximální jsou 24.840 na kalendářní rok a 4.020 ročně navíc pokud studujete. Pro studium lze uplatnit za rok pouze poměrnou část připadající na každý měsíc, na jehož počátku jste byl studentem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Vrátí → maximálně tolik, kolik na daních odvedete.
Přeplatek daně z příjmu lze vrátit maximálně do výše odvedených záloh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Jak se píše výše, sleva na dani za rok činí 24840 Kč. Pokud jsi do srpna nepracoval, tak máš 8 měsíců, kdy jsi neuplatnil slevu na dani. Jedná se o částku 24840/12*8. To je nejvyšší částka, kterou můžeš dostat zpět. Spočítá se, kolik jsi od září zaplatil na danich a pokud to nebude vic než částka vypocitana z výše uvedeného vzorce, tak ji celou dostaneš zpět

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

Vyúčtování daně z příjmu se dělá až příští rok v březnu. Tudíž na konci roku nedostaneš nic.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
autacek

pozn. DF to píše špatně, nárok na ty odpočty není v závislosti na délce pracovního poměru. Tedy i kdybyste pracoval jen 6 měsíců, máte nárok na odečet celých 24.840 Kč, pochopitelně pokud by bylo z čeho odčítat.

před 2027 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek