hanyzz

Vrátí mi peníze z daní?

Dobrý den, chtěla bych vědět, zda-li si mám podávat daňové přiznání, když jsem od ledna 2013 pracovala na HPP a zároveň jsem do června 2013 byla studentkou VŠ prezenční formou. Zaměstnavatel mi daně odečítal ze mzdy v plné výši. Růžový papír jsem podepsala. Dostanu něco zpět?

Nejlepší odpověď
anonym

Nemusíš. Daňové přiznání jsi podepsala u zaměstnavatele, a tudíž to provede za tebe. Dorovnání daně zjistíš v příští výplatnici (tuším v únorové).

Další odpovědi
ivzez

Chcete-li, aby Vám zaměstnavatel provedl roční zúčtování daně z příjmu,
doručte poslednímu zaměstnavateli z r. 2013 do 15. února 2014 písemnou
žádost o roční zůčtování daně z příjmu. Žádost musí být u zaměstnavatele
do 15. února, proto doporučuji odeslat alespoň týden předem.

Zavolejte zaměstnavateli (do účtárny) a domluvte se, co přesně máte doložit.

Přestože neuvádíte moc údajů, odhaduji, že se Vám v ročním zúčtování minimálně část odvedených záloh vrátí. Je možné uplatnit slevu na poplatníka za celý rok
i v případě, že jste pracovala jen část roku. A za měsíce, kdy jste studovala a souběžně pracovala, můžete navíc uplatnit slevu na studenta (bude potřeba doložit potvrzení o studiu).

Daň však lze vrátit maximálně do výše odvedených záloh.

Česílko se mýlí:
U zaměstnavatele jste podepsala prohlášení k dani z příjmu
(nikoliv daňové přiznání – to je něco jiného).