Michal Kole

jak můžou dostat cizinci za nákup v české republice daně nebo peníze zpět a souvisí s tím zvýšená DPH? Článek nechápu

http://zpravy­.e15.cz/byznys/ob­chod-a-sluzby/zvyseni-dph-muze-prilakat-turisty-z-nakupu-ziskaji-zpet-vice-946172

Nejlepší odpověď
badisko

Nevim jak u vas… ale me minulej rok prisel na svatek balik …3 lahve slivovice no natom by nebylo az tak moc zvlastniho ..jenomze tam byl i karton cigaret …a na celnici ho otevreli a k memu udivu neokolkovana slivovice dorazila v poradku jen mi vzali karton cigaret a za par dni mi prisel dopis ze si ho muzu vyzvednout tam a tam a mam prinest uctenku od cigaret …a ze zaplatim dan a oni mi ho vrati …balik sel z CR do Irska cemuz jsem se zasmal vyzahl slivovici …je to sice mimo misu ale jak vidis spousta veci se proste pochopit neda …

Další odpovědi
Drap

Pokud přijedeš z jiného státu než z EU, tak při vývozu zboží neháš potvrdit na celnici vratku a dostaneš zpět DPH.
Je to takto zjednodušeně. V některých případech nemusíš DPH vůbec obchodníkovi platit. Jen zašleš vratku.

Mc Merkurion

citace"Zejména světové luxusní značky totiž drží ve většině zemí stejnou cenovou politiku, a zvýšení daně tak do koncových cen svého zboží pravděpodobně nepromítnou",to znamená že platí menší cenu bez daně kterou jím vrátí,po revoluci se jezdilo nakupovat do rakous,platilo se bez daně a na celnici se nechal orazítkovat nějaký papír,podrobnosti si už nepamatuji