TheDZetko

Vrácení DPH při prodeji auta

Dobrý den,

v dubnu 2022 jsem pro své OSVČ pořídil osobní automobil, který byl využívám 100 % pro podnikatelskou činnost. Jsem plátce DPH a mám 60% paušální výdaje. Pokud budu v březnu 2024 prodávat auto, musím při prodeji odvést státu DPH nebo jen nějakou jeho poměrnou část vůči celému časovému testu?

Děkuji za odpověď

Odpovědi
df

Dph nemá žádnou spojitost s časem. Dph se váže k nominální hodnotě obchodní transakce. Takže, když prodáš auto (je jedno jestli dnes, nebo za rok, dva, deset), odvedeš pěkně dph v následujícím daňovém období, což je u tebe asi další měsíc dle aktuální sazby dph pro motorová vozidla.

Pepa25

Pokud máte paušál, tak neřešíte odpisy a nemáte obchodní majetek. DPH ale odvíst musíte. Viz podobný dotaz:

Zdroj: https://dotazy­.jakpodnikat.cz/in­dex.php?topic=16748­.0