Pavel CZ

Vosa/včela

Nepamatuju si přesně, jestli po bodnutí chcípne vosa nebo včela?

Nejlepší odpověď
LuciJe

Včela. Vosa má žihadlo hladké a po bodnutí ho tedy bez problému vytáhne. Oproti tomu včela má na žihadle zpětné háčky a po bodnutí tedy žihadlo zůstane v kůži spolu s posledním článkem zadečku.

Další odpovědi
FiveGirls

Včela.Včela po bodnutí zanechá žihadlo,kdežto vosa ho v poho vyndá.I když z mé zkušenosti:Mě jednou bodla včela,trochu to štíplo,ale žihadlo tam nezanechala.A u bra­tra žihadůlo nechala.Tak nevím jestli vám radím úplně přesně.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.