volt wattů

kolik má 1volt wattů

Nejlepší odpověď
Rup

Volt a watt jsou jednotku úplně jiných veličin. Volt je jednotkou elektrického napětí, watt je jednotkou výkonu a nelze je tedy navzájem porovnávat.

Další odpovědi
crew

Jeden Volt má tolik Watů kolik má Ampér.
Takže když má jeden Volt jeden Ampér tak má jeden Wat. Pokud má 220 Voltů 0,341 Ampérů ma tedy 75 Watů.
Dále má volt tolik ampérů kolik má ohmů. Tady jedn Volt má jeden Ampér pokud má jeden Ohm. Takže pokud má 220 Voltů 645 Ohmů, má také 0,341 Ampérů.

Zdroj: Ohmův zákon

Jukatan

Už jste slyšel, že jedno jablko má tři hrušky? Napětí značíme „U“ měříme jej ve voltech. Proud značíme „I“ měříme jej ampérech „A“. Odpor značíme „R“ a měříme jej v OHMECH. Výkon značíme „P“ a měříme jej ve watech „W“. A teď jak na sebe působí P=U*I (napětí x proud nám dá výkon. I= U/R (proud je závislí na velikosti napájecího napětí a odporu spotřebiče). R=U/I, U=I*R. R je odpor a je daný materiálem a konstrukcí dané výrobcem. Napětí je také dáno výrobcem zdroje. Doma v zásuvce máme 230V a můžem odebírat ze zásuvky proud daný jističem před zásuvkou např. 10A. Tím pádem může do zásuvky připojit spotřebič který má 2300W (230V*10A)