maarketa

voda pro kojence

Dobrý den ,mam dotaz ohledně přípravy mléka pro dítě.Cca od 6 měsícu sme na UM,a zajímalo by mně zda nevadí tato příprava?Nejdřív vodu převařím,převařenou dam do termosky a zbytek vyleju do hrníčku..Když připravuju mléka smíchavám tu vařící s tou studenou(převa­řenou) vodou dohromady,takže je to hned k pití..Malemu je už rok a dělám to tak pořád.navadí to?

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Pokud mícháte převařenou vodu s převařenou vodou, tak to podle mě nevadí. Ale musí být ta termoska dobře umytá. Co vím, tak od 6-ti měsíců už nemusí být všechno striktně vyvařené nebo vysterilizované. Takže si myslím, že to jak to děláte je v pořádku…

Další odpovědi
anetadela1

Já jsem to ani nevěděla, že se má všechno vyvařovat a převařovat a nikdy jsem to nedělala. Mě to nikdo neřekl, ani doktorka. Veškerou vodu jsem jim dávala z kohoutku, nikdy jsem nekupovala balenou a podle posledních info (špatná balená voda pro kojence) jsem dělala jedině dobře.
A holky mám taky zdravý.

Nuk nuk

Po ukončeném 6. měsíci se sice doporučuje vdu ještě převařovat, ale už nemusí být tak „sterilní“, jako u malého miminka. Po ukončeném 1. roce už nemusíte převařovat vůbec (samozřejmě záleží na složení vody, kterou používáte), takže to, jak to děláte opravdu stačí.

Džanička

Já jsem četla že převařená voda která se nepoužije a vychladne,se už nemá znova převařovat a nemá se používat.Ale proč tomu tak je,už nikde nepíší.Já jsem to tak stejně nedělala,dělala jsem to stejně jako vy a děti mám také zdravé.