Avatar uživatele
maarketa

voda pro kojence

Dobrý den ,mam dotaz ohledně přípravy mléka pro dítě.Cca od 6 měsícu sme na UM,a zajímalo by mně zda nevadí tato příprava?Nejdřív vodu převařím,převařenou dam do termosky a zbytek vyleju do hrníčku..Když připravuju mléka smíchavám tu vařící s tou studenou(převa­řenou) vodou dohromady,takže je to hned k pití..Malemu je už rok a dělám to tak pořád.navadí to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5153 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
afro.minerva

Pokud mícháte převařenou vodu s převařenou vodou, tak to podle mě nevadí. Ale musí být ta termoska dobře umytá. Co vím, tak od 6-ti měsíců už nemusí být všechno striktně vyvařené nebo vysterilizované. Takže si myslím, že to jak to děláte je v pořádku…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anetadela1

Já jsem to ani nevěděla, že se má všechno vyvařovat a převařovat a nikdy jsem to nedělala. Mě to nikdo neřekl, ani doktorka. Veškerou vodu jsem jim dávala z kohoutku, nikdy jsem nekupovala balenou a podle posledních info (špatná balená voda pro kojence) jsem dělala jedině dobře.
A holky mám taky zdravý.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Po ukončeném 6. měsíci se sice doporučuje vdu ještě převařovat, ale už nemusí být tak „sterilní“, jako u malého miminka. Po ukončeném 1. roce už nemusíte převařovat vůbec (samozřejmě záleží na složení vody, kterou používáte), takže to, jak to děláte opravdu stačí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Já jsem četla že převařená voda která se nepoužije a vychladne,se už nemá znova převařovat a nemá se používat.Ale proč tomu tak je,už nikde nepíší.Já jsem to tak stejně nedělala,dělala jsem to stejně jako vy a děti mám také zdravé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek