hapiky

Víte, že se alkohol vyrábí nejen na Zemi, ale i ve vesmíru?

https://libor­cermak.blog.id­nes.cz/blog.as­px?c=658307

Nejlepší odpověď
Kepler

Se životem a kvašením ovoce nemá ethanol ve vesmíru nic společného. Různé molekuly tam vznikají chemickými reakcemi, ale i různými fyzikálními vlivy (všemožné záření). Nejde ani tak o úplné molekuly ethanolu, jak je známe na Zemi, ale o nestabilní volné radikály, když ta molekula chytí nějaký ten elektron navíc. Ve vesmíru se vyskytují i další radikály: hydroxylový, methoxylový, radikály odvozené od amoniaku a spousta dalších a složitějších. Něco je popsáno i zde: https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101213595­57-port/chemie/799-molekuly-mezi-hvezdami/

Další odpovědi
aliendrone

To mě nepřekvapuje, touha vedení Keplerových palíren a kvasíren a.s. po VESMÍRNÉM MONOPOLU na alkohol (a příbuzné chemikálie) si téměř nezadá s tou moji zničit lidstvo a především Její Excelenci velvyslankyni PEKLA na Zemi atd. atd. led! Jen jsem netušil, že se už dostali mimo matičku Zemi, tuším, že hoši v čele s NEJVYŠŠÍM ŠÉFEM budou slavit! Chjo, to zas bude ve valmezských alejích nablito. ;) :D :D

zjentek

No pokud ve vesmíru někde něco KVASÍ, tak určitě! (; (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Země je taky ve vesmíru, takže alkohol určitě vzniká ve vesmíru. ;)
Navíc je to obyčejná chemická reakce, pokud jsou i jinde ve vesmíru planety jako naše (s ideálními podmínkami)…