Avatar uživatele
annas

Víte, že káva působí jako pesticid?

Aneb co možná o kávě nevíte. Zatímco pro řadu z nás je ranní káva příjemným vstupem do nového dne, třeba pro takové slimáky je smrtelným jedem. V odborném tisku vyšel článek, že roztok koferinu nastříkaný na rostliny odrazuje a v koncentraci 1– 2 % zabíjí slimáky i hlemýždě. Proto se využívá v ekologickém zemědělství.

Pozn. V běžném šálku je kofein o koncentraci asi 0,05 %.

Není to novinka, protože již za Rakousko-Uherska se používala káva pro ochranu rostlin před různými škůdci.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, led, panenka, anonym, Jahoda, 9 řemesel, dudu, vagra, pekynka, anonym před 5009 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Nevěděl jsem to,ale nedávno zde někdo dával někdo někomu tento recept proti slimákům.Otázky a odpovědi jsou tak trochu malá škola kde se člověk přiučí.:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
martina1

Už jsem se lekla,že nám zakážou kávu…To bych zahynula,protože já jsem kofeinový závislák,ale na ty slimáky je to dobrá rada.Mi tu naštěstí slimáky nemáme.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Kávy je škoda používať ako pesticid. Doporučujem návod na použitie:
použijete zomletú zrnkovú kávu
1 – spravíte si dobrú kávu
2 – v pohode vypijete
3 – zbytok, čo zostane na dne (soc,lógr,a pod.) použijete ako pescitid
záver: budete spokojní aj vy aj rastilny
Doplňuji:
tento systém praktizujem už roky, spokojnosť na oboch stranách 🙂

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pekynka

Děkuji za info, také vyzkouším kofeinový roztok na slimáky, už jsem jich cestou do obchodu potkala asi milion, něco naleze do zahrady.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Pekynko, dnes už mám sběr slimáků za sebou. Po dešti se jich vyrojilo. Zatím stačím sbírat.
Používala jsem lógr z kávy na mandelinku. Někdy zabral. Koupím nejlevnější kávu a vyzkouším, zda opravdu čerstvá káva zabere.

před 5009 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek