annas

Víte, že káva působí jako pesticid?

Aneb co možná o kávě nevíte. Zatímco pro řadu z nás je ranní káva příjemným vstupem do nového dne, třeba pro takové slimáky je smrtelným jedem. V odborném tisku vyšel článek, že roztok koferinu nastříkaný na rostliny odrazuje a v koncentraci 1– 2 % zabíjí slimáky i hlemýždě. Proto se využívá v ekologickém zemědělství.

Pozn. V běžném šálku je kofein o koncentraci asi 0,05 %.

Není to novinka, protože již za Rakousko-Uherska se používala káva pro ochranu rostlin před různými škůdci.

Nejlepší odpověď
ten který je

Nevěděl jsem to,ale nedávno zde někdo dával někdo někomu tento recept proti slimákům.Otázky a odpovědi jsou tak trochu malá škola kde se člověk přiučí.:-)

Další odpovědi
martina1

Už jsem se lekla,že nám zakážou kávu…To bych zahynula,protože já jsem kofeinový závislák,ale na ty slimáky je to dobrá rada.Mi tu naštěstí slimáky nemáme.

led

Kávy je škoda používať ako pesticid. Doporučujem návod na použitie:
použijete zomletú zrnkovú kávu
1 – spravíte si dobrú kávu
2 – v pohode vypijete
3 – zbytok, čo zostane na dne (soc,lógr,a pod.) použijete ako pescitid
záver: budete spokojní aj vy aj rastilny
Doplňuji:
tento systém praktizujem už roky, spokojnosť na oboch stranách 🙂

pekynka

Děkuji za info, také vyzkouším kofeinový roztok na slimáky, už jsem jich cestou do obchodu potkala asi milion, něco naleze do zahrady.

annas

Pekynko, dnes už mám sběr slimáků za sebou. Po dešti se jich vyrojilo. Zatím stačím sbírat.
Používala jsem lógr z kávy na mandelinku. Někdy zabral. Koupím nejlevnější kávu a vyzkouším, zda opravdu čerstvá káva zabere.