Víte o nějaké čisté naší řece?

podle mne,krome bystrin jsou nase reky dost spinave,vite o nejake ciste rece?Co o nich soudite?DIK

Nejlepší odpověď
anonym

Za bolševika to bylo,zdá se, o dost horší.Dnes se už někde dokonce objevují raci.Toho já znám jenom z fotek. Ale asi bych se z žádné řeky,potoku napít nechtěl.

Další odpovědi
Spiritus

treba horni tok Ohre je krasne cistounkej

ReHu

Extra čisté nejsou, nicméně např. v Hradci Král. dříve ryby nebyly a teď už jich tam pár plave. Tak si myslím, že se to i lepší.
Dříve jsem jezdila na vodu, tak si myslím, že horní části řek jsou více méně čisté, horší to je dole, kde jsou už města.

čárlí

Samozřejmě, že jsou i čisté, dnes je jich už více, dokonce i některé střední úseky toků jsou nádherně čisté, např. Dyje v údolí pod Dalešickou přehradou.