iceT

Víte co se děje,když se „bzdí“?

Nejlepší odpověď
annas

Bzdít = pouštět větry.

V hanáčtině – když někdo bzdí, tak topí. Vzpomínám si z domu – jdi zabzdit – jdi zatopit.

Ještě něco z hanáčtiny.
Odvozené slovo bzdina – ten, kdo je hubený, nebo získá velmi málo při hodnocení – získá bzdinu.
Je to na bzdinu – je to na nic, nestojí to za nic…

Další odpovědi
Drap

bzdí, nebo zabzdí .. přitopí se, krátké zatopení v kamnech, nebo puštění topení.

hanulka11

asi" prdí"- pouští větry

www

Ohřívá se prostor alespoň na přijatelnou teplotu.

dudu

Moje maminka tento výraz používala v souvislosti s topením v kamnech: „je zde zima, ale stačí když trochu zabzdíme“.

fcoop

Zdvořilý: Prdne a řekne pardon
Cynik: Prdne a drze se podívá do očí
Kavalír: Nechá dámu prdnout napřed
Citlivý: Prdne a řekne „Óch“
Pobožný: Prdne a řekne „Odpusť mi“
Idealista: Neprdí z nutnosti, ale z přesvědčení

Doplňuji:
Zabzdít = přitopit.

Fiverka

Včera byla tato otázka v \nikdo není dokonalý/ a říkali že to je pouštět větry…

Petrejk

prdí

annas

Ad fcoop. Díky. Pobavil jste mě, jediný světlý bod dnešního dne.

annas

… pokračování … na Odpovědích.