magicm18

Vite, co je psyllium?

Mate s timto doplnkem stravy dobre,nebo spatne zkusenosti?

Nejlepší odpověď
annas

PSYLLIUM (Jitrocel indický – Plantago ovata) je rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy porostlými jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Iráku, Pakistánu.

Jde o přírodní rozpustnou vlákninu. Užívala jsem ji, když se k nám začala dovážet, ale je pravda, že se tehdy neprodávala v kapslích. Zkušenosti jsem neměla dobré – problémy se stanovením správného dávkování.

Nyní si občas koupím sušenky s touto vlákninou.

Zdroj: http://psyllium.cz/

Další odpovědi
hanulka11

Je to velmi dobré na správné trávení a dobrou činnost střev.

janek66

Je to velmi dobrá věc,pomáhá při zácpě,jde to pak „úplně lehce“. 🙂